Zdravotnícke noviny

Rozhovory

Ako zatiaľ jediný minister zdravotníctva sa pustil do reformy zdravotníctva, ktorej kľúčové zákony sa ani po 16 rokoch nemenili. Ako vidí súčasného ministra a jeho plány, porozprával MUDr. Rudolf Zajac. 
1. júl 2020, 12:13
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Riadením Operačného strediska ZZS SR bol poverený v polovici apríla uprostred pandémie COVID-19. Ing. Michal Weinciller, riaditeľ OS ZZS SR, považuje trend nárastu výjazdov záchrannej zdravotnej služby a zvyšovania dojazdových časov za neudržateľný a avizuje zmeny.
25. jún 2020, 10:29
Monika Toporcerová, ZdN
Všeobecná zdravotná poisťovňa má nové vedenie. Nový predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ing. Richard Strapko hovorí o aktuálnom stave poisťovne, prečo sa prihlásil do výberového konania a aj o svojom pôsobení v Dôvere.
17. jún 2020, 09:38
Jana Andelová, ZdN
Ako zvláda zdravotníctvo koronakrízu? Vzišlo z nej niečo pozitívne? Mali by byť počas krízy lekári rovnako odmeňovaní? Aj o dofinancovaní sektora či personálnych zmenách rozpráva predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Mgr. Jana Cigániková, MBA.
9. jún 2020, 09:06
Jana Andelová, ZdN
Detský kardiológ sa po štyroch rokoch v parlamentnej opozícii stal ministrom zdravotníctva. M. Krajčí hovorí o chystanej reforme, vysvetľuje personálne rozhodnutia aj záväzok operácie u onkologických pacientov do 14 dní.
1. jún 2020, 10:21
Monika Toporcerová, ZdN
Všeobecný lekár pre dospelých Peter Lipovský hovorí o úspechu primárnej sféry v boji s koronavírusom, o zmene ordinačných hodín aj o epidemiologických ambulanciách.  
26. máj 2020, 13:51
Monika Toporcerová, ZdN
V programovom vyhlásení sú veci dobré, veci nerealizovateľné aj také, ktoré vôbec nie sú správne. Bude na trhu len jedna štátna zdravotná poisťovňa a sú poisťovne ochotné diskutovať o obmedzení zisku? Ako to vidí Ing. Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera?
13. máj 2020, 11:50
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Ako ovplyvnila činnosť lekární aktuálna pandémia, aká je situácia s liekmi, ktoré boli nedostupné, a aj o ochote študentov hovorí prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) PharmDr. Ondrej Sukeľ.
10. máj 2020, 10:35
Jana Andelová, ZdN
Pre nízke zásoby ochranných pomôcok už museli záchranári začať improvizovať. Problémom sú aj lekári nad 60 rokov, tých je v záchrankách polovica. Aj o tom hovorí prezident Asociácie záchrannej zdravotnej služby PhDr. Matej Polák.
3. máj 2020, 11:40
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Už od druhého ročníka chcel byť neurochirurgom. Aby sa naučil viac, za vlastné peniaze chodí rok čo rok na odborné stáže do zahraničia. Aj o tom nám porozprával MUDr. Mgr. Kristián Varga, MBA z Neurochirurgickej kliniky, Univerzitná nemocnica Martin 
27. apríl 2020, 14:32
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN

Stránky