Zdravotnícke noviny

Rozhovory

Môžu zdravotníci informovať verejnosť o zdravotnom stave pacienta, hoci majú jeho súhlas? O prístupe a ochrane osobných údajov hovorí súdny lekár a právnik doc. JUDr. MUDr. Peter Kováč, PhD.
11. november 2019, 15:03
Jana Andelová, ZdN
Sedemnásť rokov pracovala Alena Kendrick, RN BScN, MSC. ako sestra na rôznych pozíciách a získavala tak skúsenosti v zahraničí. V januári prijala ponuku siete Svet zdravia a stala sa členkou projektového tímu pre novovznikajúcu nemocnicu na Boroch.
4. november 2019, 14:20
Jana Andelová, ZdN
Už desať rokov píše Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici svoj úspešný príbeh. Za ním stojí MUDr. Ivan Turčan, PhD., primár z Onkochirurgického oddelenia, ktorému sa podarilo vybudovať jedinečné prsníkové centrum.
30. október 2019, 10:42
Jana Andelová, ZdN
Na Asociáciu na ochranu práv pacientov (AOPP) sa obracajú so sťažnosťami nielen pacienti, ale dokonca aj lekári, sestry a zdravotníci.
26. október 2019, 19:17
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Po promócii ho lákala neurológia, ale na Kramároch bolo práve voľné miesto na gynekologicko-pôrodníckej klinike. A to rozhodlo. V roku 1995 nastúpil MUDr. Oliver Sadovský, CSc., do Národného onkologického ústavu na oddelenie gynekologickej onkológie. Napriek dôchodkovému veku tu pracuje dodnes. 
22. október 2019, 10:22
Monika Toporcerová, ZdN
Seniori sú veľmi vďační pacienti a vedia oceniť, keď im venujete čas. Dá sa vôbec zvyknúť na umieranie? Aký bol jej doteraz najťažší prípad? A čo hovoria na geriatriu mladí medici? Aj o tom porozprávala primárka doliečovacieho oddelenia Nemocnice Vranov nad Topľou, Svet zdravia MUDr. Marína Romanová, MPH
9. október 2019, 10:59
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Úlohou revíznych lekárov je kontrola, či poskytovateľom vykázaná zdravotná starostlivosť bola vykázaná správne a či má byť podľa zásad revíznych činností hradená z verejného zdravotného poistenia. O revíznej činnosti zdravotnej poisťovne Dôvera hovorí manažér jej odboru revízií a kontrol MUDr. Ivo Hybrant, MPH.
7. október 2019, 16:28
Jana Andelová, ZdN
Primár oddelenia infektológie michalovskej nemocnice zo siete Svet zdravia MUDr. Štefan Zamba hovorí, že vlaňajšia epidémia osýpok bolo to najnáročnejšie, čo vo svojej praxi zažil.
2. október 2019, 14:15
Katarína Lovasová
O nedostatkoch a fungovaní liekovej politiky na Slovensku hovorí odborník na farmakoekonomiku z Union zdravotnej poisťovne doc. PharmDr. Tomáš Tesař, PhD., MPH, MBA, MSc. (HTA).
24. september 2019, 19:55
Jana Andelová, ZdN
MUDr. Katarína Kafková z Asociácie zdravotných poisťovní SR považuje stratifikáciu za odborne dobre pripravenú a tvrdí, že prinesie benefity pre všetkých – pre pacientov aj zdravotníkov.
18. september 2019, 09:27
Monika Toporcerová, ZdN

Stránky