Zdravotnícke noviny

Rozhovory

Správa revízie výdavkov na zdravotníctvo priniesla možné návrhy, ako a kde nájsť priestor pre úsporu. Na revízii pracuje Útvar hodnoty za peniaze spadajúci pod ministerstvo financií a hovorí o nej šéf útvaru Ing. Štefan Kišš, MSc.
3. máj 2019, 14:57
Jana Andelová, ZdN
Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v zahraničí sa vrátil na Slovensko. Podieľal sa na založení biotechnologickej firmy MultiplexDX, kde sa venujú diagnostike rakoviny. O vývoji onkotestu, problémoch v onkológii hovorí riaditeľ firmy MultiplexDX Pavol Čekan, PhD.
23. apríl 2019, 10:36
Jana Andelová, ZdN
O liečbe črevných zápalových ochorení, o jej dostupnosti a nových možnostiach, ako i o klinickom výskume hovorí gastroenterológ a vedecký sekretár Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD.
11. apríl 2019, 14:55
Jana Andelová, ZdN
Prof. MUDr. Bruno Rudinský, CSc., sa po rokoch vrátil z Nových Zámkov do Bratislavy, kde pripravuje otvorenie nového detského neurochirurgického centra.
22. marec 2019, 09:43
Monika Toporcerová, ZdN
Ako zareagovali lekári na transformáciu LSPP na APS alebo aký bol záujem o doplnkové ordinačné hodiny. Aj o tom sme sa rozprávali s riaditeľkou odboru zdravotníctva pre Žilinský samosprávny kraj PhDr. Silviou Pekarčíkovou.
20. marec 2019, 14:36
Jana Andelová, ZdN
Na čom je založený nový systém overovania liekov, prečo sa tento systém zaviedol a o tom, či sa aj na Slovensku vyskytujú falošné lieky, hovorí riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv PharmDr. Zuzana Baťová, PhD.
5. marec 2019, 15:06
Jana Andelová, ZdN
​PhDr. Ľubica Hlinková, MPH, po nástupe do vedenia VšZP zrušila tender na lízing áut aj mediálnu kampaň. Otvorene hovorí, čo si myslí o odchode svojho predchodcu M. Kočana bez vysvetlenia. 
27. február 2019, 09:28
Monika Toporcerová, ZdN
MUDr. Marián Petko, MPH, prezident Asociácie nemocníc Slovenska chváli ministerku Andreu Kalavskú za odvahu pustiť sa do stratifikácie.
19. február 2019, 16:51
Monika Toporcerová, ZdN
V rámci Národného onkologického plánu sa ako prvý spustil pilotný projekt skríningu kolorektálneho karcinómu. O tom, ako sa projekt pripravoval, porozprával vedúci pracovnej skupiny pre skríning kolorektálneho karcinómu MUDr. Rudolf Hrčka, CSc., primár endoskopického oddelenia Gastroenterologickej kliniky UNB.
12. február 2019, 13:59
Katarína Lovasová, ZdN
Čo treba na zmenu v systéme, či je potrebná stratifikácia, ako ju dosiahnuť a o ďalších problémoch v zdravotníctve hovoril Ing. Martin Vlachynský. Analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS.
5. február 2019, 14:31
Jana Andelová, ZdN

Stránky