Zdravotnícke noviny

Rozhovory

Všeobecný lekár pre dospelých Peter Lipovský hovorí o úspechu primárnej sféry v boji s koronavírusom, o zmene ordinačných hodín aj o epidemiologických ambulanciách.  
26. máj 2020, 13:51
Monika Toporcerová, ZdN
V programovom vyhlásení sú veci dobré, veci nerealizovateľné aj také, ktoré vôbec nie sú správne. Bude na trhu len jedna štátna zdravotná poisťovňa a sú poisťovne ochotné diskutovať o obmedzení zisku? Ako to vidí Ing. Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera?
13. máj 2020, 11:50
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Ako ovplyvnila činnosť lekární aktuálna pandémia, aká je situácia s liekmi, ktoré boli nedostupné, a aj o ochote študentov hovorí prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) PharmDr. Ondrej Sukeľ.
10. máj 2020, 10:35
Jana Andelová, ZdN
Pre nízke zásoby ochranných pomôcok už museli záchranári začať improvizovať. Problémom sú aj lekári nad 60 rokov, tých je v záchrankách polovica. Aj o tom hovorí prezident Asociácie záchrannej zdravotnej služby PhDr. Matej Polák.
3. máj 2020, 11:40
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Už od druhého ročníka chcel byť neurochirurgom. Aby sa naučil viac, za vlastné peniaze chodí rok čo rok na odborné stáže do zahraničia. Aj o tom nám porozprával MUDr. Mgr. Kristián Varga, MBA z Neurochirurgickej kliniky, Univerzitná nemocnica Martin 
27. apríl 2020, 14:32
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Podľa dekana Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD. je nevyhnutnosťou budovanie moderných simulátorových centier a rozšírenie možností klinickej praxe aj do okresných nemocníc po vzore ČR.
20. apríl 2020, 20:28
Monika Toporcerová, ZdN
Tak ako ostatné nemocnice na Slovensku, aj tie, ktoré patria pod spoločnosť AGEL, majú problém nájsť lekárov. S doktormi z cudziny však majú dobré skúsenosti. Hovorí generálny riaditeľ AGEL SK Ing. Michal Pišoja.
17. apríl 2020, 09:56
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Ambícia mať zapojených všetkých poskytovateľov do ezdravia nie je úplne správna. Tvrdí generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Ing. Peter Blaškovitš.
11. apríl 2020, 11:46
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Prednosta I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny LF UPJŠ a UNLP v Košiciach doc. MUDr. Jozef Firment, PhD., hovorí o preškoľovaní personálu v súvislosti s očakávaným náporom kritických pacientov s COVID-19.
10. apríl 2020, 00:00
Monika Toporcerová, ZdN
Pred šiestimi rokmi vznikol projekt Poďakuj sestre. Čo je podstata projektu a ako sa vyvíjal, rozprávajú zástupcovia Komory pre medicínske právo – MEDIUS - Ivan Humeník a Pavol Boka.
26. marec 2020, 11:28
Jana Andelová, ZdN

Stránky