Správanie Sloveniek sa začína meniť. Hovoria o tom odborníci z oblasti gynekológie. Poukazujú na to, že ženy čoraz menej siahajú po predpísaných antikoncepciách.
„Tento jav sa však nestal zo dňa na deň. Prišiel postupne,“ povedal Juraj Čierny, gynekológ, ktorý ordinuje v Senci. Klesajúcu tendenciu potvrdzujú aj dáta Národného centra zdravotníckych informácií.
Kedysi bol boom
Čierny si spomína na obdobia, keď ženy oveľa častejšie prichádzali k lekárom a nechávali si predpisovať antikoncepciu, či už hormonálnu, alebo v inej forme. Vnímal to vtedy ako boom. To však už neplatí.
V článku sa ešte dočítate:
- koľko žien prestalo užívať antikoncepciu,
- prečo rastie predaj núdzových tabletiek,
- aké riziká vidia gynekológovia v praxi,
- čo navrhujú ako riešenie odborníci.
Dostupné pre predplatiteľov ![]()
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.
Zostáva vám 83% na dočítanie.
