Univerzitná nemocnica Martin
StoryEditor

Konferencia manažmentu v ošetrovateľstve riešila aj problém nedostatku zdravotných sestier v slovenskom zdravotníctve

17.09.2022, 10:30
Autor:
redred

Po trojročnej vynútenej pauze sa 16. septembra 2022 konala v Martine IX. Celoslovenská konferencia sekcie manažmentu v ošetrovateľstve s medzinárodnou účasťou. O podujatí, ktoré hostilo mesto Martin po druhý raz, informovala Univerzitná nemocnica Martin na sociálnej sieti.

Konferencie sa zúčastnilo približne 140 vedúcich sestier, námestníčok pre ošetrovateľstvo, staničných sestier a ďalších zdravotníkov zo Slovenska a Českej republiky.

Program

Podujatie zorganizovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci s regionálnou komorou a I. internou klinikou Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine a Univerzitnej nemocnice Martin.

„Program konferencie je rozdelený do štyroch blokov prednášok, ktoré sú zamerané na manažment a vzdelávanie v ošetrovateľstve, právo a legislatívu v ošetrovateľstve a prax založenú na dôkazoch,“ informovala hlavná organizátorka podujatia PhDr. Anna Bullová, vedúca sestra I. internej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin.

Ako ďalej doplnila, program obohatila diskusia k vybraným otázkam právnych aspektov v povolaní sestier a pôrodných asistentiek. „Súčasťou odborného stretnutia je aj spomienka na život a prácu našej výnimočnej kolegyne doktorky Anny Mackovej,“ dodala Bullová.

Aj návrhy riešení

Podujatie má podľa Bullovej za cieľ odovzdanie skúseností, informovať o aktuálnej situácii, najmä v súvislosti s nedostatkom zdravotných sestier v slovenskom zdravotníctve.

„Prezentované budú nie len rôzne problémy, ale aj návrhy riešení, ktoré chceme poslať na Ministerstvo zdravotníctva SR ako aj na komoru sestier,“ doplnila vedúca sestra I. internej kliniky.

Zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice Martin sa vrámci prednášok venovali téme dopadu covidu na prácu sestry, duševného zdravia a humanizácie psychiatrickej starostlivosti aj skúsenostiam s chýbajúcou ošetrovateľskou starostlivosťou.

01 - Modified: 2023-08-21 05:03:36 - Feat.: - Title: V Martine vykonali biopsiu u pacienta s jednou obličkou 02 - Modified: 2023-05-01 09:48:27 - Feat.: - Title: Prví na Slovensku. V Martine operujú na najnovšej generácii známych robotických systémov 03 - Modified: 2023-04-25 19:50:23 - Feat.: - Title: Otvorene o pláne obnovy: S Martinom ako s koncovou nemocnicou sa za exministra Krajčího nepočítalo 04 - Modified: 2023-04-15 05:00:00 - Feat.: - Title: Univerzitná nemocnica Martin žiada zaradenie na rovnakú úroveň ako Bratislava a Košice 05 - Modified: 2023-03-14 20:34:42 - Feat.: - Title: Komentár: Novelizovaný zákon o mzdách vytvára diskriminačné prostredie
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
27. september 2023 03:37