Viac peňazí automaticky neznamená viac zdravotnej starostlivosti. Taký bol hlavný odkaz pilotného auditu piatich štátnych nemocníc, ktorý si dalo vypracovať ministerstvo zdravotníctva.
Výdavky nemocníc za päť rokov vzrástli o 59 percent, zatiaľ čo počet hospitalizácií rástol len minimálne. Rezort následne predstavil osem opatrení, ktoré majú zefektívniť fungovanie nemocníc. Niektoré z nich chce rozbehnúť ešte do volieb.
Osem opatrení v praxi
V článku sa ešte dočítate:
- Kde štát môže ušetriť milióny.
- Prečo nemocnice preplácajú nákupy.
- Aký problém hrozí so sestrami.
- Prečo sály často zostávajú nevyužité.
Dostupné pre predplatiteľov ![]()
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 89% na dočítanie.
Zostáva vám 89% na dočítanie.
