Nedostatok personálu v nemocniciach sa nemusí riešiť len jedným spôsobom. Nejde totiž len o to, aby slovenské univerzity vychovali taký počet zdravotníkov, ktorý pokryje potreby našich nemocníc.
Sestier a lekárov máme taký nedostatok, že podľa analytikov Útvaru hodnoty za peniaze potrebujeme aj posily zo zahraničia. Vo svojej analýze preto odporúčajú, aby sme sa v najbližších rokoch zamerali práve na tento typ opatrení. Hoci aj oni pripúšťajú, že zamestnávanie cudzincov prináša zložité procesy.
Slovenčina ako druhý jazyk
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.
Zostáva vám 84% na dočítanie.
