Nekonečný príbeh. Nemocnice čelia stále rovnakému problému – rok čo rok sa zadlžujú. Vo svojej tohtoročnej správe na to upozornil aj Najvyšší kontrolný úrad.
Dosiaľ sa pritom podľa kontrolórov nenašiel taký mechanizmus, ktorý by bol nápomocný a problém by sa vďaka nemu neprehlboval.
Finančné zdravie nemocníc analyzoval aj materiál ministerstva zdravotníctva v spolupráci s Inštitútom zdravotných analýz. Vyplynulo z neho, že najväčšiu časť dlhu, takmer 90 percent, má na svedomí 12 prevažne univerzitných a fakultných nemocníc.
Výrazný balvan
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.
Zostáva vám 90% na dočítanie.
