ZaMed
StoryEditor

Záchranári začali testovať výjazdy na motorke v teréne

03.08.2023, 17:00
Autor:
TASRTASR

Záchranárska motorka má v úložných boxoch vybavenie na počiatočné zvládnutie život ohrozujúcich stavov.

Záchranári začali v júli testovať výjazdy motocyklovej záchrannej služby v teréne. Pilotný projekt spustili Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR a Záchranná zdravotná služba ZaMED, zodpovedná za záchranky v regiónoch južného Slovenska. Informovali o tom na sociálnej sieti.

"Motocykel počas leta slúži na rôznych staniciach ZZS ZaMED, vďaka čomu môžeme zbierať dáta o zásahoch s motocyklom. Už po prvých dňoch testovania vieme povedať, že motocykel bol vo všetkých prípadoch u pacienta skôr ako bežná ambulancia záchrannej zdravotnej služby," priblížil ZaMED.

Záchranárska motorka má v úložných boxoch vybavenie na počiatočné zvládnutie život ohrozujúcich stavov.

Záchranári priblížili, že počas zatiaľ piatich zásahov potrebovali pomoc pacienti s infarktom, bradykardiou či hypertenziou, ale aj so zranením po dopravnej nehode či s popáleninami.

01 - Modified: 2023-05-04 15:17:55 - Feat.: - Title: Prepadnú ďalšie peniaze z eurofondov? Štátne záchranky za rok a pol nestihli kúpiť nové sanitky 02 - Modified: 2023-04-30 06:53:52 - Feat.: - Title: Bývalý kryt pomôže záchranárom. Slúži ako moderné simulačné centrum
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
23. september 2023 13:58