StoryEditor

Univerzitná nemocnica v Košiciach otvorila moderné centrum vodoliečby

10.05.2023, 15:00
Autor:
TASRTASR

Centrum vodoliečby ponúka novinky ako podvodná masáž, vírivka na horné a dolné končatiny, celotelový vírivý kúpeľ a hydrogalvan - štvorkomorový kúpeľ.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice otvorila moderné centrum vodoliečby a zrekonštruovala bazén slúžiaci na rehabilitácie pacientov.

Celkové náklady na nové zariadenie, obnovu bazéna a modernizáciu priestorov na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (KFBLR) v areáli na Rastislavovej ulici dosiahli sumu viac ako 70 000 eur. Hradené boli zo zdrojov nemocnice. TASR o tom informovala hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Podľa jej slov je vodoliečba veľmi dôležitou súčasťou terapie pacientov. Ide o metódu fyzikálnej terapie, pri ktorej sa aplikuje na povrch tela voda rôznej teploty a v rôznom skupenstve, najčastejšie pri využití rôznych hydromasážnych zariadení.

Portfólio služieb

"Sme veľmi radi, že môžeme na klinike našim pacientom ponúknuť ďalšie novinky a komplexnú vodoliečbu. Pred časom sme zabezpečili najmodernejšiu robotickú techniku, ktorá pomáha pri asistovanej rehabilitácii pacientov, najmä po cievnej mozgovej príhode.

Portfólio našich služieb sa tak rozširuje a modernizuje, čo je veľmi dôležité pre pacientov najmä po úrazoch, ale aj po operáciách či rôznych neurologických ochoreniach," skonštatoval prednosta kliniky Peter Takáč.

Súčasťou liečby a zotavovania sa pacientov po úrazoch či pri rôznych zdravotných komplikáciách je rehabilitácia v bazéne.

"Náš zrekonštruovaný bazén bude slúžiť pre pacientov s rôznymi diagnózami. Novinkou je zariadenie, ktoré umožní, aby sme tento typ terapie mohli poskytovať aj imobilným pacientom s poruchami chôdze.

Zariadenie sa ovláda jednoducho a umožní pohodlný vstup pacienta do bazéna. Je to oveľa praktickejšie aj pre našich fyzioterapeutov pri manipulácii s takýmito pacientami," dodala zástupkyňa prednostu Kliniky fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Ildikó Morochovičová.

Centrum vodoliečby ponúka novinky ako podvodná masáž, vírivka na horné a dolné končatiny, celotelový vírivý kúpeľ a hydrogalvan - štvorkomorový kúpeľ.

Krišková pripomína, že pacienti sa môžu na liečbu objednať cez ambulancie kliniky. O indikácii vodoliečby rozhodne lekár.

"Na vyšetrenie je potrebný výmenný lístok od všeobecného lekára alebo špecialistu," dodala s tým, že nevyhnutné je tiež priniesť so sebou všetky výsledky odborných vyšetrení.

01 - Modified: 2023-05-26 06:29:15 - Feat.: - Title: Skríning pečene odhalil závažné ochorenie u každého deviateho Slováka. Je to alarmujúce, hovorí hepatológ 02 - Modified: 2023-04-24 14:20:45 - Feat.: - Title: Nemocnica v Košiciach otvorila Centrum pre prevenciu infekcií vyvolaných HPV 03 - Modified: 2023-04-14 05:00:00 - Feat.: - Title: V Košiciach zachránili pacienta s autoimunitnou hepatitídou. Využili pri tom novinku 04 - Modified: 2023-02-12 12:06:33 - Feat.: - Title: Mladá neurochirurgička priniesla novinku zo zahraničia do Košíc. Testuje sa aj pri depresiách a Alzheimerovej chorobe 05 - Modified: 2023-02-02 06:03:50 - Feat.: - Title: Deformity tváre rieši na Slovensku iba niekoľko pracovísk
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 13:02