tasrTASR
StoryEditor

Detská fakultná nemocnica v Košiciach získala na projektovú prípravu nadstavby 800 000 eur

20.04.2023, 14:00
Autor:
TASRTASR

Detská fakultná nemocnica dlhodobo funguje v poddimenzovaných priestoroch.

Detská fakultná nemocnica (DFN) v Košiciach získala na projektovú prípravu rozšírenia priestorov s nadstavbou objektu 800 000 eur z Ministerstva financií (MF) SR. TASR to potvrdilo ministerstvo aj riaditeľ DFN Andrej Koman.

"Ministerstvo financií SR môže potvrdiť, že uvedená suma bola vyčlenená na tento účel pre DFN Košice. O ďalších zdrojoch na financovanie samotnej ‘nadstavby‘ je z pohľadu ministerstva financií ešte predčasné hovoriť," uviedol tlačový odbor rezortu.

Potreba rozšírenia kapacít

Detská fakultná nemocnica dlhodobo funguje v poddimenzovaných priestoroch. Nadstavbu označuje za kľúčovú na poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre oddelenie detskej onkológie a hematológie a vysokošpecializovanej starostlivosti pre kritických novorodencov. Plánovanou nadstavbou a prístavbou má vzniknúť nová podlahová plocha, na realizáciu je potrebných zhruba 35 miliónov eur.

Na potrebu skorého rozšírenia kapacít Detskej fakultnej nemocnice poukázala počas jej návštevy 27. marca aj prezidentka SR Zuzana Čaputová s tým, že vláda by na realizáciu nadstavby mala vyčleniť finančné prostriedky.

"Novou informáciou je, že máme 800 000 eur na projektovú prípravu, ktorá sa už začala. Tým, že bol verejný prísľub a že už máme na papieri peniaze na projektovú prípravu, môžeme začať konať," povedal Koman. Peniaze na samotnú realizáciu projektu zatiaľ vyčlenené neboli.

01 - Modified: 2023-03-27 05:42:11 - Feat.: - Title: Rastie počet detí s hepatitídou typu A, situácia je nateraz stabilná 02 - Modified: 2023-03-09 17:29:28 - Feat.: - Title: Lengvarský prisľúbil nadstavbu Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Rezort to teraz rieši
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
07. jún 2023 08:57