V marci skončil V. Lengvarský (vpravo), po mesiaci ohlásila odchod aj štátna tajomníčka Lenka Dunajová Družkovská.UNLP
StoryEditor

Personálne zmeny v rezorte zdravotníctva pokračujú, po Lengvarskom odchádza ďalší človek

14.04.2023, 10:00
Autor:
(mt)(mt)

Štátna tajomníčka Lenka Dunajová Družkovská požiadala o uvoľnenie z funkcie z osobných dôvodov.

Presne mesiac po príchode nového štátneho tajomníka Michala Palkoviča do vedenia ministerstva zdravotníctva odchádza druhá štátna tajomníčka.

„Prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú a povereného predsedu vlády a ministra zdravotníctva SR Eduarda Hegera som z osobných dôvodov požiadala o uvoľnenie z funkcie štátnej tajomníčky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky. K tomuto rozhodnutiu som dospela po dôkladnom zvážení a s vedomím, že rezort zdravotníctva bude mať aj po mojom odchode v osobe štátneho tajomníka Michala Palkoviča erudovaného, čestného a férového reprezentanta,“ napísala Dunajová Družkovská na sociálnej sieti.

Vyjadrenie

Mgr. Lenka Dunajová Družkovská bola do funkcie štátnej tajomníčky na ministerstve zdravotníctva vymenovaná vládou v januári 2022. Do vedenia rezortu prišla z pozície námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť vo Fakultnej nemocnici Trenčín, kde riadila ošetrovateľský personál počas druhej a tretej vlny pandémie.

Z ministerstva tak odchádza po trinástich mesiacoch.

image

Novým štátnym tajomníkom rezortu zdravotníctva bude Michal Palkovič, nahradí Róberta Babeľu

Vo vyjadrení o svojom rozhodnutí naznačila, že plánuje riešiť isté zistenia.

„Môj krok mi umožní slobodne realizovať ďalšie kroky a povinnosti vyplývajúce zo zákona v súvislosti so zisteniami, ktoré som získala počas viac ako ročného pôsobenia v pozícii štátnej tajomníčky. Nikdy som nebola a dodnes nie som ochotná pre dosiahnutie väčšieho dobra akceptovať menšie zlo,“ napísala o dôvodoch svojho rozhodnutia.

Dunajová Družkovská zostáva vo funkcii dovtedy, kým sa za ňu nenájde náhrada. Informovala o tom TASR.

„Prezidentke poslala svoju rezignáciu na funkciu štátnej tajomníčky s tým, že dohoda je, že kým nenájdeme náhradu, bude pôsobiť na Ministerstve zdravotníctva SR,“ povedal štátny tajomník Palkoviča po piatkovom rokovaní vlády.

Jej rozhodnutie nechcel komentovať. „Som vďačný za časť jej práce, ktorú robila vysoko profesionálne,“ dodal.

Vedenie

Ministerstvo zdravotníctva ostáva výrazne personálne oslabené v čase, kedy sa kumulujú problémy s čerpaním financií z plánu obnovy na výstavbu a rekonštrukcie nemocníc. 

Vladimír Lengvarský skončil vo funkcii ministra potom, ako 2. marca požiadal prezidentku o ukončenie poverenia. Prezidentka potom poverila vedením ministerstva zdravotníctva povereného premiéra Eduarda Hegera.

image

Personálne zmeny v rezorte zdravotníctva. Sú Krajčího ľudia späť?

Ten 14. marca 2023 priviedol na ministerstvo zdravotníctva M. Palkoviča ako krízového manažéra a človeka zodpovedného za  riadenie rezortu.

V. Lengvarský v súčasnosti pôsobí ako zástupca riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, ktorú viedol pred nástupom do funkcie ministra.

01 - Modified: 2023-03-22 20:50:54 - Feat.: 0 - Title: Čo očakávajú zdravotníci od krízového manažéra Michala Palkoviča na čele rezortu? 02 - Modified: 2023-03-23 16:56:41 - Feat.: 0 - Title: Krízový manažér na ministerstve zdravotníctva má na zmeny len pol roka, upozorňujú záchranári 03 - Modified: 2023-03-02 16:19:26 - Feat.: 0 - Title: Na čele rezortu zdravotníctva bude krízový manažment vedený Michalom Palkovičom
01 - Modified: 2023-05-31 15:41:12 - Feat.: - Title: Urgentný príjem v Malackách sa zatiaľ neruší. Minister Palkovič sa dohodol s bratislavskými nemocnicami 02 - Modified: 2023-05-29 12:31:56 - Feat.: - Title: Dozorná rada predložila návrhy ozdravných opatrení na stabilizáciu Všeobecnej zdravotnej poisťovne 03 - Modified: 2023-05-29 15:57:33 - Feat.: - Title: Komentár: Aké úlohy čakajú nového ministra zdravotníctva v úradníckej vláde. Nemal by si zakrývať oči ani pred finančnými problémami VšZP 04 - Modified: 2023-05-24 16:36:17 - Feat.: - Title: Štát poslal zdravotným poisťovniam dvojnásobne viac peňazí. VšZP k tomu dostala aj ultimátum 05 - Modified: 2023-05-19 18:32:55 - Feat.: - Title: Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvy s nemocnicami na modernizáciu z plánu obnovy
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
31. máj 2023 23:41