tasrTASR
StoryEditor

Univerzitná nemocnica Bratislava kúpila endoskopické prístroje za viac ako pol milióna eur

14.02.2023, 16:00
Autor:
TASRTASR

Nákupom prístrojov, ktoré slúžia na kolonoskopiu a gastroskopiu, chce Univerzitná nemocnica v Bratislave znížiť čakacie lehoty práve na toto vyšetrenie.

Univerzitná nemocnica v Bratislave (UNB) nakúpila nové endoskopické prístroje za 541 000 eur.

Kolonoskopické a gastroskopické zostavy budú slúžiť na diagnostiku, liečbu a prevenciu. TASR o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Videogastroskopická a videokolonoskopická zostava boli nainštalované v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch na III. Internej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Ďalšie dva kolonoskopy, ktoré budú súčasťou Gastroenterologickej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity a UNB v Nemocnici svätého Cyrila a Metoda v Petržalke, budú dodané v najbližších dňoch.

Modernizácia

Kolonoskopické a gastroskopické zostavy budú slúžiť na diagnostiku, liečbu a prevenciu. Obnova prístrojového vybavenia je podľa Kliskej súčasťou onkologického programu prevencie.

Nákupom prístrojov, ktoré slúžia na kolonoskopiu a gastroskopiu, chce Univerzitná nemocnica v Bratislave znížiť čakacie lehoty práve na toto vyšetrenie, doplnila.

"Včasná diagnostika pri ochoreniach, ako je rakovina hrubého čreva alebo konečníka, je kľúčová a často je v kombinácii so správnou liečbou aj život zachraňujúca," povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Bratislave Alexander Mayer.

Dodal, že ministerstvo zdravotníctva na nákup prístrojov poskytlo financie.

Prístroje predstavujú možnosť kvalitnejšej diagnostiky, teda zachytenie takých lézií, ktoré sú pri štandardnom zobrazení ťažšie rozoznateľné.

"Modernizácia prístrojového vybavenia v najväčšej slovenskej nemocnici je jednou z priorít, prostredníctvom ktorej chceme prinášať našim pacientom dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť a inovatívne spôsoby liečby a prevencie, ktoré sú celosvetovým trendom a prinášajú pozitívne výsledky," skonštatovala Kliská.

01 - Modified: 2023-05-27 13:00:00 - Feat.: - Title: Problémom s kolonoskopiou nie je dostupnosť, ale ochota ľudí absolvovať vyšetrenie hrubého čreva 02 - Modified: 2023-05-02 14:15:29 - Feat.: - Title: V Bratislave úspešne operovali pacienta s raritným ochorením. Využili pri tom xenotransplantáty z kože prasaťa 03 - Modified: 2023-04-29 12:07:01 - Feat.: - Title: Cesta do hlbín mozgu. Aj takto možno nazvať novinku brnianskych vedcov 04 - Modified: 2023-04-29 06:30:00 - Feat.: - Title: Unikátny výkon: V Bratislave zachránili život matke aj dieťaťu viacerí špecialisti spoločne 05 - Modified: 2023-05-06 09:13:01 - Feat.: - Title: Rušenie pôrodníc: Hranica pôrodov bola pôvodne nastavená vyššie, hovorí gynekologička
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. jún 2023 03:38