StoryEditor

Na čele rebríčka štátnych nemocníc nastala zmena. Pozrite si, ako skončila vaša nemocnica

15.12.2022, 17:00
Autor:
redred

V rámci všeobecných nemocníc si prvenstvo obhájila košická nemocnica v Šaci.

Najlepšou štátnou univerzitnou a fakultnou nemocnicou tohto roka je Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku. Z prvej priečky tento rok zosadila Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica, ktorá stála na čele rebríčka posledné štyri roky. V rámci všeobecných nemocníc si svoju pozíciu udržala Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Vyplýva to z ôsmeho ročníka hodnotenia nemocníc Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), ktorý hodnotenie realizuje. Pri hodnotení sa brali do úvahy vybrané ukazovatele kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačné skúseností lekárov, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Zmena medzi štátnymi nemocnicami

V rámci štátnych nemocníc si tretie miesto obhájila Univerzitná nemocnica Martin. „Zaujímavosťou je, že ružomberská nemocnica neskončila počas doterajších ôsmich ročníkov hodnotenia horšie ako tretia, martinská bola len dvakrát mimo prvej trojky a Rooseveltka v nej chýbala dokonca len raz - v úvodnom ročníku 2015“, uviedol riaditeľ INEKO Dušan Zachar.

K prvému miestu v hodnotení veľkých štátnych nemocníc dopomohol vojenskej nemocnici medziročný bodový posun v kategóriách ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz liečených pacientov a spokojnosti pacientov, kde patrí k absolútnym dominátorom spomedzi porovnateľných nemocníc.

V indikátoroch kvality ÚVN predbehla dokonca aj doterajšieho lídra – Univerzitnú nemocnicu Bratislava. „Silnou stránkou vojenskej nemocnice sú nízke počty úmrtí pacientov po operačných výkonoch a po náhlej cievnej mozgovej príhode. Druhé najlepšie čísla ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-05-29 15:57:33 - Feat.: - Title: Komentár: Aké úlohy čakajú nového ministra zdravotníctva v úradníckej vláde. Nemal by si zakrývať oči ani pred finančnými problémami VšZP 02 - Modified: 2023-07-20 10:00:00 - Feat.: - Title: Ako zlepšiť výberové konania na funkcie riaditeľov v zdravotníctve? V štátnych záchrankách vydržia najkratšie 03 - Modified: 2023-01-09 08:00:00 - Feat.: - Title: Komentár: Zdravotníci by sa mali začať viac zaoberať potrebami pacientov a menej svojimi vlastnými 04 - Modified: 2023-01-06 13:02:16 - Feat.: - Title: Zdravotníctvo vlani sprevádzal chaos vo financovaní a v prijímaní zákonov, upozorňuje analytik 05 - Modified: 2022-11-03 08:00:00 - Feat.: - Title: Nové znenie návrhu zákona o zdravotných poisťovniach je lepšie, ale aj to sťaží proces prepoistenia
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
28. september 2023 02:53