StoryEditor

Riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského kraja: Otvárajú sa zubné ambulancie bez snahy o zazmluvnenie s poisťovňou

02.05.2022, 18:50
Autor:
(mt)(mt)
V súčasnosti je v kraji nedostatok lekárov v odbore pneumológia, urológia, neurológia, chirurgia, pediatrická gastroenterológia či psychiatria.

Ako sme vás informovali, Všeobecná zdravotná poisťovňa krátko pred vypršaním platnosti dodatkov k zmluvám zverejnila vyhlásenie, ktoré prekvapilo nielen lekárov.

„Poskytovateľov ambulantnej starostlivosti, ktorí sa rozhodnú nepokračovať v zmluvnom vzťahu, bude VšZP postupne nahrádzať novými ambulanciami, ktoré poisťovňu požiadali o zazmluvnenie,“ uviedla hovorkyňa VšZP Eva Peterová 30. marca.

Odpovedi na otázky Zdravotníckych novín, koľko je týchto nových ambulancií, v akých okresoch sa nachádzajú a o aké špecializácie ide, sa VšZP vyhla. 

Podľa samosprávnych krajov, ktoré vydávajú povolenia na prevádzkovanie zdravotníckych zariadení, je zrušených povolení viac ako povolení pre nové ambulancie.

O tom, aká je situácia v Žilinskom kraji sme hovorili s PhDr. Silvia Pekarčíková, MPH, MHA, riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja.

...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-04-25 06:21:30 - Feat.: 0 - Title: Štátna zdravotná poisťovňa chcela súčasných lekárov nahradiť novými ambulanciami. Akými, odmieta povedať
01 - Modified: 2022-07-10 07:18:33 - Feat.: - Title: Žilinský samosprávny kraj vyčlenil na nákup prístrojov a zariadení do nemocníc takmer pol milióna eur
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 05:31