StoryEditor

Inkontinencia nesúvisí len s vekom. Pacientom hrozí, že nebudú mať pomôcky

16.04.2022, 15:00
Autor:
klkl
V Českej republike je od roku 2019 zavedená možnosť každoročného navýšenia cien a úhrad o infláciu. Na Slovensku takáto možnosť nie je.

Asi tretina žien po prirodzenom pôrode má problémy s únikom moču. S inkontinenciou sa však často stretávajú aj ženy v menopauze, muži s problémami prostaty, ale aj diabetici, pacienti so sklerózou multiplex, s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Problém dokáže v mnohých prípadoch vyriešiť fyzioterapia, v ťažších prípadoch konzervatívna alebo chirurgická liečba.

Okrem toho mnohí pacienti s inkontinenciou musia používať zdravotnícke pomôcky. Slovenská asociácia dodávateľov zdravotníckych pomôcok SK+MED ale upozorňuje, že nárast cien surovín či energií ovplyvňujú dodávateľov zdravotníckych pomôcok. Tvrdia, že ak štát nepristúpi k cenovej regulácii, hrozí, že výrobcovia odídu z trhu a pre našich pacientov bude veľa pomôcok nedostupných alebo na trh sa dostanú len nekvalitné pomôcky.

Stresová inkontinencia nie je zo stresu

Inkontinencia sa v pravom slova zmysle nedá nazvať chorobou, pretože často ide o symptóm iného zdravotného problému. „Napriek tomu, nechcený úni...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-04-10 09:36:43 - Feat.: 0 - Title: Riziko krvných zrazenín je vyššie pol roka po covide. Po ťažkom priebehu je až takmer tristonásobné 02 - Modified: 2022-04-07 15:59:12 - Feat.: 0 - Title: Cukríky s logom za sedemtisíc eur či kurz „perfektnej asistentky“, aj na toto míňala Všeobecná zdravotná poisťovňa
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
13. júl 2024 09:35