StoryEditor

Pomôcky pre diabetikov: Toto sú trendy budúcnosti

28.02.2022, 12:00

Najbližšie roky v oblasti technológie pre diabetikov budú charakteristické pokračujúcim búrlivým technologickým rozvojom, a to v segmente senzorov (predlžovanie ich životnosti, zvyšovanie presnosti a správnosti výsledkov, obmedzenie či vylúčenie potreby kalibrácie a pod.),

vysielačov (rovnako predlžovanie životnosti, miniaturizácia, príp. zabudovanie do samotného senzora a i.) a v neposlednom rade aj v segmente inzulínových púmp (prvky umelej inteligencie, miniaturizácia, nové princípy umiestňovania na telo a ďalšie) či v softvérovom vyhodnocovaní nameraných dát.

Aktívny pacient

Dobre vieme, že technika je pre diabetika len nástrojom či prostriedkom na dosiahnutie základného cieľa – jeho dlhodobo dobrej kompenzácie, v optimálnom prípade blížiacej sa zdravému človeku.

Na tom však – ako už bolo povedané – má leví podiel samotný diabetik. Preto ho z hľadiska dôležitosti vo VšZP staviame na tú istú úroveň ako výdobytky technologického vývoja. Najmä v kontexte vývoja v najbližšej budúcnosti je teda prirodzené, že pacienta chceme vtiahnuť a priamo účinne zainteresovať na procese svojej liečby a jej výsledkoch.

Prvé náznaky tohto trendu už prinášajú blížiace sa zmeny v kategorizácii. Avšak búrlivý tec...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-02-15 16:34:40 - Feat.: 0 - Title: Novinky v diabetológii. Kto má nárok na aké pomôcky a za akú cenu
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
09. jún 2023 02:38