StoryEditor

Spojenectvo garantuje „stabilnú“ cenu

17.04.2014, 20:45
Autor:
HNHN
Generálny riaditeľ VšZP Ing. Marcel Forai, MPH., na otázku ZdN, prečo nebola do projektu nastavovania siete špecialistov zapojená aj SLÚŠ povedal, že „SLK so Zdravitou zastupujú najväčší počet špecialistov a prezident SLÚŠ MUDr. Andrej Janco nám doteraz nepredložil, aký počet špecialistov zastupuje, nevie to ani preukázať“.

Riziko takéhoto vývoja som opísal už pred 15 rokmi, teraz sa scenár v réžii VšZP a Zdravity začína napĺňať. Rokovanie riaditeľa VšZP s najpočetnejším zástupcom špecialistov, Zdravitou znie veľmi demokraticky.

Máme silné podozrenie, že skutočnosť je iná. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že je to rokovanie dvoch ľudí, zastupujúcich úzke skupinové záujmy.

Stranícka poisťovňa

Jediným akcionárom VšZP je štát, zastúpený ministerstvom zdravotníctva. Tým, že aj minister aj riaditeľ VšZP sú vždy dosadencom vládnucej moci je nespochybniteľné, že konajú v záujme dominujúcej politickej sily.

To sú aj politicky krytí podnikatelia s verejnými finančnými prostriedkami, napojení na rezort aj VšZP. Nemôžem sa zbaviť predstavy, že riaditeľ VšZP je riaditeľom straníckej poisťovne, ktorá mení farbu vždy podľa výsledku volieb.

Druhým (a posledným!) str...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
23. september 2023 23:38