StoryEditor

Hrozí personálny kolaps systému „záchraniek“

14.02.2020, 15:27
Autor:
HNHN
MZ kvalitu v ZZS, ktorá je jeho zákonným záujmom, v posledných 12 mesiacoch bezpríčinne pravidelne poškodzuje trojakým spôsobom

Predmetné konanie „...charakterizujú opakované činy bez jasnej racionálnej motivácie, ktoré nemožno ovládnuť a ktoré obyčajne poškodzujú vlastné záujmy príslušnej osoby aj druhých ľudí.“ Zároveň poškodzujúci subjekt „udáva, že správanie je spojené s impulzmi na akciu. Príčina týchto porúch nie je známa a sú zoskupené na základe nejakých iných spoločných čŕt“.

Úvodný odsek dokonale charakterizuje prístup a činy Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ) smerom k záchrannej zdravotnej službe (ZZS) za posledných menej ako 12 mesiacov. Žiaľ, uvedenú charakteristiku činov MZ SR nachádza čitateľ v katalógu MKCH v časti duševných porúch a porúch správania pod bodom F63.

MZ kvalitu v ZZS, ktorá je jeho zákonným záujmom, v posledných 12 mesiacoch bezpríčinne pravidelne poškodzuje trojakým spôsobom: reputačne, personálne a ekonomicky.

Reputácia

Reputačné poškodzovanie ZZS sa začalo v júni 2019, keď vládnym návrhom novely zákona zmenilo podmienky výberového konania na poskytovateľov ZZS. Podmienky súť...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 02:50