StoryEditor

Šanca na zamyslenie

13.05.2020, 13:15
Zdravotníci ešte stále nezanevreli na „systém“ a chcú situácii pomôcť

Situácia, ktorá vznikla, je skúškou pripravenosti, flexibility a charakterov. Mimoriadna situácia vyžaduje mimoriadne nastavenia, opatrenia a hlavne promptné riešenia. Včasná pripravenosť a preventívne opatrenia napomôžu k spomaleniu a zníženiu dôsledkov pandémie COVID-19. Vytvorenie podmienok pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti, najmä neodkladnej, je prioritou štátu, samospráv, okresných úradov, krízových štábov, a najmä samotného manažmentu zdravotníckych zariadení. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) navrhuje a realizuje všetky opatrenia v zmysle svojej kompetencie.

Už od polovice januára 2020 odbor zdravotníctva ŽSK aktívne pristupoval k riešeniu situácie vyplývajúcej z hrozby pandémie COVID-19.

V spolupráci s WHO – RHN (Region Health Network) sme spracovali informačné letáky, ktoré boli distribuované do zdravotníckych zariadení, všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a do verejných dopravných prostriedkov v Žilinskom kraji. Zároveň sme sa prostredníctvom sociálnych sietí, miest a obcí postarali o informovanosť obyvateľov aj formou upútaviek, letákov.

Rovnako bola zvolaná protiepidemická komisia pri RÚVZ v Žiline, kde boli predložené zásadné podnety na riešenie aktuálnej situácie na úrovni kraja. Vzišla potreba zvolať krízový štáb na úrovni kraja, ktorého členovia sú zástupcovia samospráv, okresných úradov, regio...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
28. september 2023 20:14