18.01.2021, 10:58

Krajčí stojí pred ťažkou úlohou. Ako presvedčí Slovákov, aby sa zaočkovali?

Krajčí stojí pred ťažkou úlohou. Ako presvedčí Slovákov, aby sa zaočkovali?

Hoaxy a dezinformácie sa stali súčasťou nášho života a o tom, že obzvlášť v medicíne môžu byť nebezpečné, sme sa už niekoľkokrát mohli presvedčiť. Výnimkou nie je ani súčasná pandémia Covid- 19. Na sociálnych sieťach sa môžeme stretnúť so všetkým možným, od začipovania ľudí testami, cez zmenu DNA vo vakcíne, až po úplne popieranie Covidu.

Od decembra sa proti vírusu očkuje aj na Slovensku a internet zaplavili „zaručené“ informácie o vakcínach. Aj to je dôvod, prečo sa takmer polovica Slovákov odmieta dať zaočkovať.

„My nepopierame, že existujú vedľajšie účinky vakcíny, práve naopak, úplne otvorene o nich hovoríme. Nebolo by to fér, ani by to nefungovalo, snažiť sa hovoriť, že vakcína je stopercentná,“ hovorí Jakub Goda z ministerstva zdravotníctva, ktorý sa špecializuje na dezinformácie. Aký najabsurdnejší hoax na internete našiel? Ako chce ministerstvo zdravotníctva presvedčiť ľudí, aby sa nechali očkovať? A aký majú postoj ku očkovaniu samotní lekári a personál v nemocniciach?

To všetko sa dozviete v novej relácii Zdravotníckych novín Meditalk, ktorú vám budeme pravidelne prinášať. Prvú reláciu budeme vysielať na Mediwebe 19.1.2021.