stukovatená pečeňDreamstime.com
StoryEditor

Pozor na nešpecifické príznaky ochorenia pečene. Lekárka radí, kedy okamžite vyhľadať pomoc

27.02.2022, 11:00
Autor:
tasrtasr
Alfou a omegou pri snahe o udržanie zdravia pečene i celého organizmu je pestrá a vyvážená strava s dostatkom čerstvej zeleniny a ovocia, zdravých tukov a vlákniny.

Jedným z najčastejších ochorení pečene je nealkoholická steatóza, ktorá v počiatočných fázach prebieha bez viditeľných príznakov. Spôsobuje stukovatenie pečeňových buniek.

Nahromadenie tuku v pečeni môže spôsobiť poruchu jej funkcie. Informovala všeobecná lekárka pre dospelých Diana Baranová.

Príznaky ochorenia pečene môžu pribúdať postupne, sú však len minimálne a ničím špecifické. Ide napríklad o celkovú únavu, malátnosť, nevýkonnosť, svalovú slabosť, tráviace ťažkosti, poruchy vyprázdňovania a pocit ťažoby či plnosti.

„Ak sa pridružia kožné problémy, poruchy imunitného systému, hormonálna nerovnováha, opuchy, je to bitie na poplach a najvyšší čas nielen zmyslieť sa, ale konať,“ varuje Baranová.

Lekárka vysvetlila, že najčastejšou príčinou steatózy je nesprávna životospráva, teda nadmerná konzumácia cukru a ťažkých jedál s nedostatkom pohybu.

Rizikové faktory

Rizikovým faktorom môže byť obezita, cukrovka a poruchy metabolizmu tukov. Steatóza môže vzniknúť aj ako sekundárne ochorenie vyvolané užívaním liekov a konzumáciou alkoholu.

Ojedinele môže vzniknúť aj pri drastickom chudnutí, ktoré zapríčiňuje veľkú mobilizáciu tukových zásob z oblasti brušného a podkožného tuku, ktorý sa následne spracováva v pečeni.

„Alfou a omegou pri snahe o udržanie zdravia pečene a v konečnom dôsledku zdravia celého organizmu je pestrá a vyvážená strava s dostatkom čerstvej zeleniny a ovocia, zdravých tukov a vlákniny, spojená s pravidelnou fyzickou aktivitou a redukciou telesnej hmotnosti,“ povedala Baranová.

Na naštartovanie regeneračných procesov odporúča vynechať alebo aspoň výrazne obmedziť niektoré jedlá a nápoje či užívanie esenciálnych fosfolipidov.

Čo treba robiť

Lekárka radí vyhýbať sa hlavne jedlám s nedostatočnou výživovou hodnotou s vysokým obsahom tuku, vyprážaným jedlám.

Za najideálnejšie považuje pripravovať pokrmy len varením alebo dusením v pare, prípadne s pridaním malého množstva tuku. Konzumovanie alkoholických nápojov by sa malo znížiť na minimum.

„Medzi najvhodnejšie potraviny, ktoré odporúčam dlhodobo konzumovať pacientom s poruchami pečene aj tým, ktorí si chcú udržať zdravú pečeň, patria nízkotučné mliečne výrobky- tvaroh, jogurty, kvalitné mäso - skôr hydina/králik, a ryby, ovocie, zelenina, zdravé tuky - olivový olej.

Naopak, medzi nevhodné alebo neodporúčané patria nezdravé tuky - slanina, údeniny, tučné mäso, syry a smotanové mliečne výrobky, vajcia, majonéza, ostré koreniny a, samozrejme, sladené nápoje,“ zhrnula Baranová.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
21. september 2023 20:45