Dreamstime
StoryEditor

Dermatovenerológia: prof. MUDr. Mária Šimaljaková, PhD, MHA,MPH

29.06.2021, 19:23
Autor:
HNHN

Od roku 2004 je prednostkou Dermatovenerologickej kliniky LF UK v Bratislave prof. MUDr. Mária Šimaljaková, PhD., MPH. Prof. Šimaljaková inaugurovala v roku 2005 v oblasti lekárskej mykológie.

Objavila nového hostiteľa zoofilnej vláknitej huby na Slovensku. V súčasnosti sa venuje zavádzaniu nových terapeutických a diagnostických metód v oblasti imunitne mediovaných dermatóz, nemelanómových nádorov kože a v dermatoalergologickej problematike. Pracovisko akreditovala pre postgraduálnu výchovu. Profesorka Šimaljaková je garantom pre doktorandské štúdium, habilitačné a inauguračné konanie v odbore dermatovenerológia. Je viceprezidentkou SDVS a prezidentkou SMS. V rokoch 2011 - 2015 bola prodekankou LF UK. Napísala učebnicu dermatovenerológie pre ošetrovateľov, kapitoly do monografií, skrípt a učebných textov a je spoluautorkou učebnice dermatovenerológie pre zubné lekárstvo.

Prof. Šimaljaková sa venuje pacientom centre biologickej liečby, kde sú najmodernejšími metódami liečení pacienti sa autoimunitnými kožnými chorobami.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/top-lekari, menuAlias = top-lekari, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 15:12