vedúci lekár pneumodiagnostického centra v Nemocnici Svet zdravia Michalovce
StoryEditor

Pneumológia a ftizeológia: MUDr. Ľubomír Slávik

29.06.2021, 21:16
Autor:
HNHN

MUDr. Ľubomír Slávik je vedúci lekár pneumodiagnostického centra v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Keď v roku 1996 ukončil svoje štúdium na 3. LF UK Praha, jeho prvé kroky viedli na interné oddelenie do Liptovského Mikuláša a následne na TaRCH oddelenie do Michaloviec. Získal atestáciu z internej medicíny aj z pneumológie a ftizeológie a zo sekundárneho lekára sa postupne stal zástupca primára a bronchológ. V rokoch 2007 až 2017 pôsobil na Klinike pneumológie v Košiciach, väčšinu času ako bronchológ, ale aj v spánkovom centre.
 
Od roku 2017 pracuje ako vedúci lekár pneumodiagnostického centra v Nemocnici Svet zdravia Michalovce, kde sa zameriavajú na bronchoskopickú diagnostiku a endoskopickú liečbu. Venujú sa poruchám dýchania v spánku a tiež ventilačnej podpornej liečbe u pacientov v respiračnom zlyhaní. V roku 2021 pracovisko získalo akreditáciu pre spánkové laboratórium.
Okrem pôsobenia v michalovskej nemocnici doktor Slávik posledné štyri roky pracuje na čiastočný úväzok ako bronchológ aj vo Fakultnej nemocnici Motol Praha, stará sa prevažne o pacientov s onkologickými ochoreniami a po transplantácii pľúc. FN Motol je jediné pracovisko pre Čechy a Slovensko, ktoré vykonáva transplantácie pľúc.
Doktor Slávik je členom Slovenskej i Českej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti, Slovenskej spoločnosti pre spánkovú medicínu a České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu.
Má šesť detí, z toho dve idú v otcových šlapajách a študujú medicínu. S manželkou a deťmi sa doktor Slávik navyše venuje organizovaniu voľnočasových aktivít a príprave letných táborov pre deti a mládež. Rád číta. 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/top-lekari, menuAlias = top-lekari, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 06:42