primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad TopľouSvet zdravia
StoryEditor

Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia: MUDr. Valéria Javorská

29.06.2021, 21:16
Autor:
HNHN

Primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou. Keď v roku 1998 ukončila košickú lekársku fakultu, nastúpila do nemocnice v Michalovciach. Najprv získala špecializáciu vo vnútornom lekárstve, následne v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Po pôsobení v ambulantnom sektore a nemocnici v Sobranciach začala v roku 2009 pracovať ako lekár špecialista - fyziater v nemocnici vo Vranove nad Topľou. Získala certifikát McKenzie metódy®, medzinárodne uznávanej metódy diagnostiky a liečby bolestí chrbta a končatín, urobila si ďalšie dve špecializácie (všeobecné a posudkové lekárstvo) a už v roku 2011 sa stala primárkou oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie vranovskej nemocnice.

Za svoje najväčšie pracovné úspechy MUDr. Javorská považuje, že sa na oddelení podarilo zaviesť nové technológie s použitím robotiky a zdravotníci dnes pracujú s robotickým laserom a končatinovými motodlahami. Taktiež sa rozšírila lôžková časť oddelenia, zaviedla liečba na dennom stacionári a neustále sa rozširuje spektrum poskytovanej ambulantnej liečby. Jedným z jej výrazných prínosov je tiež vytvorenie skutočne vysoko profesionálneho tímu zdravotníkov na oddelení, ktorí poskytujú rehabilitačnú liečbu pre pacientov od novorodeneckého veku až seniorov, a to vo všetkých potrebných špecializáciách – traumatológia, ortopédia, neurológia, pediatria a vnútorné lekárstvo. MUDr. Javorská je členkou Slovenskej lekárskej spoločnosti a odbornej spoločnosti pre FBLR.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/top-lekari, menuAlias = top-lekari, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 21:11