StoryEditor

Pneumológia a ftizeológia: MUDr. Štefan Laššan

29.06.2021, 21:16
Autor:
HNHN

Vysokoškolské štúdium medicíny ukončil v roku 1997 na lekárskej fakulte UK v Bratislave. Od roku 1997 až doteraz pracuje ako lekár na pracoviskách medicínskeho odboru pneumológia a ftizeológia: v Národnom ústave tuberkulózy a respiračných chorôb Pod. Biskupice a od 2006 v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

Postupne získal spôsobilosť na špecializované pracovné činnosti (atestáciu) v odboroch vnútorné lekárstvo, pneumológia a ftizeológia a klinická farmakológia. V roku 2007 ukončil psotgraduálne doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave a v roku 2019 štúdium Master of Public Health (odborník na riadenie vo verejnom zdravotníctve) na Fakulte verejného zdravotníctva SZU v Bratislave.

V rokoch 2017-2018 zastával pozíciu generálneho riaditeľa sekcie zdravia a riaditeľa odboru zdravotnej starostlivosti MZ SR. Od júna 2020 je zástupcom prednostu Kliniky pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky LF SZU a Univerzitnej nemocnice Bratislava.

V období prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19 viedol oddelenie COVID-19 v rámci nemocnice Ružinov. Popri poskytovaní zdravotnej starostlivosti sa od roku 2006 venuje pedagogickej činnosti na Lekárskej fakulte SZU v Bratislave, je vedeckým sekretárom Slovenskej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti SLS, členom výboru Spoločnosti klinickej farmakológie pri SLS a Slovenskej spoločnosti HTA pri SLS.

Hlavné odborné okruhy záujmu sú intersticiálne ochorenia pľúc, chronická obštrukčná choroba pľúc, priedušková astma, infekčné ochorenia respiračného systému, farmakoterapia v pneumológii, respirologická funkčná diagnostika

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/top-lekari, menuAlias = top-lekari, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 07:45