StoryEditor

Ako vníma rok 2021 TOP lekár Ivan Kocan? Ako rok premárnených príležitostí

25.12.2021, 11:03
Veľmi by som si prial, aby sme v roku 2022 nepremárnili ďalšie príležitosti ako zlepšiť zdravie našich pacientov, aby sme mali priestor a čas venovať sa všetkým pacientom, ktorí nás potrebujú. Aby sme neboli zahltení a paralyzovaní jednou chorobou, hovorí tohtoročný TOP lekár v odbore pneumológia.
Pre mňa ako pneumológa bol rok 2021 rokom veľkých očakávaní a falošných nádejí. Pandémia ovplyvnila každého z nás, nielen zdravotnícky personál, ale každého obyvateľa tejto krajiny, hovorí o končiacom roku 2021 tohtoročný TOP lekár v odbore pneumológia MUDr. Ivan Kocan z Univerzitnej nemocnice v Martine.
Ako sám hovorí, v januári s nádejou začínali očkovať, popritom s vypätím všetkých síl liečili pacientov s ochorením COVID-19. „Našich 46 pneumologických lôžok bolo obsadených pacientmi s jednou diagnózou – J128 – iná vírusová pneumónia. Ostatné diagnózy museli prestať existovať a pacienti museli čakať v ústraní. Tí odvážnejší hľadali riešenia, napriek ich hľadaniu sa im riešenia črtali niekde v diaľke a s veľkým oneskorením.Trápilo to nielen pacientov, ale aj nás...
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 10:34