TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Psychiatrická nemocnica v Pezinku a NÚDCH majú už nových riaditeľov

27.09.2021, 10:29
Autor:
tasrtasr
NÚDCH povedie Peter Bartoň a Psychiatrickú nemocnicu v Pezinku Martin Hromádka.

Generálnym riaditeľom Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) sa stal Peter Bartoň. Ten uspel vo výberovom konaní, ktoré vyhlásilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR koncom júla. Rezort o tom informuje na svojom webe.


"Na výberovom konaní sa zúčastnil jeden uchádzač, ktorý sa v stanovenom termíne prihlásil do výberového konania a zároveň splnil predpoklady a požiadavky zriaďovateľa," uviedlo ministerstvo s tým, že sa uskutočnilo minulú stredu (22. 9.).

Predsedom výberových komisií bol generálny tajomník služobného úradu MZ SR Peter Ferjančík.

Psychiatrii v Pezinku bude šéfovať Martin Hromádka

Vo výberovom konaní na post generálneho riaditeľa Psychiatrickej nemocnice Philippa Pinela v Pezinku uspel Martin Hromádka. Na svojom webe o tom informuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Aj Hromádka sa zúčastnil na výberovom konaní ako jediný uchádzač ešte v stredu (22. 9.). Podľa rezortu zdravotníctva splnil predpoklady a požiadavky zriaďovateľa.

Výberové konanie vyhlásilo MZ SR koncom júla. Od budúcich šéfov týchto nemocníc sa okrem potrebnej dokumentácie očakávala odborná prax v dĺžke najmenej piatich rokov či projekt stratégie rozvoja organizácie zameraný na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia, zefektívnenie chodu organizácie, zvýšenie efektívnosti vo využívaní finančných zdrojov, personálnu politiku, riešenie aktuálnych problémov či presné definovanie cieľa projektu a spôsobu na jeho dosiahnutie.

MZ SR ponúka riaditeľom mzdu vo výške 2 500 eur.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 02:48