V bratislavských Vajnoroch sa ešte v decembri začala výkopovými prácami výstavba Národnej univerzitnej nemocnice generála Milana Rastislava Štefánika. Má ísť o koncovú nemocnicu celoštátneho významu s moderným vybavením a kapacitami aj pre potreby ozbrojených síl. Ministri Robert Kaliňák (Smer-SD) a Kamil Šaško (Hlas-SD) pri poklepaní základného kameňa predpokladali, že hrubá stavba by mala byť dokončená približne do roku 2027 a nemocnica by mohla naplno fungovať už v rokoch 2029 až 2030.
O pár mesiacov neskôr však Šaško upozornil na časovú náročnosť výstavby. „Asi sa všetci zhodneme, že žiadna nemocnica sa nedá od prvého nákresu na výkrese po otvorenie a prestrihnutie stužky postaviť za štyri roky. Vždy je to projekt minimálne na dve volebné obdobia. Minimálne, v lepšom prípade,“ spochybnil predtým komunikované termíny na konferencii Vizionári.
V článku sa ešte dočítate:
- Čo žiada od ministrov opozícia.
- Čo všetko treba popri výstavbe spraviť podľa mestskej časti.
- Aký spôsob financovania by zvolil predseda zdravotníckeho výboru.
Dostupné pre predplatiteľov ![]()
Ministri už viackrát uviedli, že treba počítať s rôznymi rizikami, ktoré môžu výstavbu ovplyvniť. Aktuálne na stavbe
Zostáva vám 80% na dočítanie.