ShutterstockShutterstock
StoryEditor

Asociácia nemocníc Slovenska apeluje na dofinancovanie sektora zdravotníctva

19.09.2023, 07:00
Autor:
TASRTASR

Zdroje treba na krytie oprávnených nákladov spojených so zákonným navýšených miezd, zvýšenými nákladmi a zvýšením cien liekov a špeciálnych zdravotníckych materiálov.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) apeluje na dofinancovanie sektora zdravotníctva v tomto roku vo výške 300 miliónov eur. Je podľa nej potrebné pre zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v doposiaľ poskytovanom rozsahu. TASR o tom informoval riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

"Prijaté legislatíve zmeny (najmä vyplývajúce z memoranda s Lekárskym odborovým združením) nemajú dostatočné krytie v schválenom rozpočte a rovnako ani vo vyhláške Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorou sa ustanovuje percento určené pre jednotlivé typy zdravotnej starostlivosti.

Oprávnenosť týchto nárokov bola potvrdená zo strany MZ SR, Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR a zdravotných poisťovní," skonštatovala asociácia v stanovisku.

Zdroje treba podľa nej na krytie oprávnených nákladov poskytovateľov zdravotnej starostlivosti spojených so zákonným navýšených miezd, zvýšenými nákladmi spojenými s infláciou a zvýšením cien liekov a špeciálnych zdravotníckych materiálov.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
19. september 2023 07:03