tasrTASR
StoryEditor

Minister zdravotníctva chce ešte rokovať s poslancami o podpore schôdze k pediatrom

07.09.2023, 13:30
Autor:
TASRTASR

Predložená novelizácia dvíha pokuty za neoprávnené využívanie urgentných príjmov.

Minister zdravotníctva Michal Palkovič chce ešte do piatka (8. 9.) rokovať s poslancami o situácii s pediatrami. Mrzí ho, že sa vo štvrtok nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR.

Zopakoval, že ak by sa mal zmeniť zámer a charakter predloženej novely zákona o zdravotnej starostlivosti, stále ju vedia stiahnuť.

"Mrzí ma, že niektorá časť poslancov šesť mesiacov komunikovanú tému potrebovala donekonečna vysvetľovať," podotkol Palkovič.

Nevidí na to dôvod, téma je podľa neho veľmi jasná. Ide o sanačné opatrenia na podporu pediatrov. Doplnil, že poslancom sa pokúsi ešte vysvetliť potrebu prijatia opatrení.

Odmieta, že by vláda prenášala legislatívnu zodpovednosť na parlament. Avizoval, že viaceré podporné mechanizmy v zdravotníctve budú ďalej implementovať.

Ozrejmil, že predložená novelizácia dvíha pokuty za neoprávnené využívanie urgentných príjmov. "Rozumiem, že primárna ambulantná sféra má svoje problémy, ale to neznamená, že budeme preťažovať nemocničných lekárov," zdôraznil.

Načasovanie situácie podľa neho nie je šťastné vzhľadom na blížiace sa voľby. Podčiarkol však aktuálnu potrebu sanovať systém a udržať ho, kým neprídu do systému noví pediatri. "Ďalšie alternatívy už nemáme," uzavrel.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
24. september 2023 06:28