archív
StoryEditor

VšZP a Nemocnica Bory sa dohodli na zazmluvnení komplexnej zdravotnej starostlivosti

08.08.2023, 09:30
Autor:
redred

K zazmluvneniu urgentného príjmu zdravotná poisťovňa pristúpi automaticky po tom, keď poskytovateľ splní všetky zákonom stanovené podmienky pre jeho spustenie.

VšZP a Nemocnica Bory sa dohodli na zazmluvnení komplexnej zdravotnej starostlivosti.

Od 8. 8. 2023 môžu poistenci VšZP v tomto zariadení využívať už aj ústavnú zdravotnú starostlivosť - hospitalizácie a operácie.

Ako informovala hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Eva Peterová, od začiatku augusta majú poistenci VšZP v Nemocnici  Bory  k dispozícii plný rozsah  zdravotnej starostlivosti vo všetkých ambulanciách, a to vrátane stacionárov a operačných výkonov, ktoré sú poskytované v jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Postupné zazmluvňovanie

Postupné zazmluvňovanie zdravotnej starostlivosti bolo včera ukončené, a to podpísaním dodatku o zazmluvnení ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorú môžu poistenci VšZP využívať od 8. 8. 2023.

K zazmluvneniu urgentného príjmu zdravotná poisťovňa, podľa nej, pristúpi automaticky po tom, keď poskytovateľ splní všetky zákonom stanovené podmienky pre jeho spustenie.

Obe strany sa tiež dohodli na sprístupnení termínov vyhradených pre poistencov VšZP, ktoré budú dostupné aj cez mobilnú aplikáciu VšZP.

"Vyhradené termíny budú môcť poistenci VšZP využiť vo všetkých ambulanciách. Na konkrétny termín bude možné objednať sa jednoducho, aj prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP. Tieto termíny budú postupne sprístupňované tak, aby sa poistenec mohol cez aplikáciu VšZP objednať do ktorejkoľvek ambulancie," zhrnula Eva Peterová.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. október 2023 18:20