Getty Images/iStockphoto/Pexels
StoryEditor

Pacientom spríjemňuje pobyt v zlatomoravskej nemocnici terapeutický pes

07.04.2023, 07:00
Autor:
TASRTASR

Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy u pacientov.

Pacientom zlatomoravskej nemocnice pomáha znášať pobyt na oddelení dlhodobo chorých špeciálny canisterapeutický pes. Ako informovala nemocnica, zlatá retríverka Viva bude chodiť na návštevy v zdravotníckom zariadení pravidelne.

Podľa riaditeľky nemocnice Niny Horniakovej je primárnym cieľom dostať pacientov do psychosociálnej pohody. "Tá prispieva k liečbe a zlepšeniu ich zdravotného stavu.

Pozitívne emočné vibrácie môžu priaznivo ovplyvniť všetky ostatné biologické systémy u pacientov. Sme radi, že sa nám podarilo zrealizovať stretnutie našich pacientov s touto milou sučkou a jej majiteľkou a psovodom Katarínou Obžerovou," povedala Horniaková.

Vivu si už podľa jej slov obľúbili pacienti i zdravotníci. "Boli aj takí, ktorí svoj strach zo psíka neprekonali, no väčšine pacientov priniesla Viva výbornú náladu, pocity šťastia a pokoja. Sučka bude v závislosti od okolností navštevovať nemocnicu pravidelne raz týždenne. Veríme, že vďaka pozitívnej energii a dobrým vibráciám Vivy sa naši pacienti budú cítiť lepšie. To možno priaznivo ovplyvní ich ostatné biologické procesy počas rekonvalescencie," dodala Horniaková.

01 - Modified: 2023-06-02 05:00:00 - Feat.: - Title: Nemocnica v Zlatých Moravciach zriadila novú ambulanciu pre pľúcne choroby
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 02:45