tasrTASR
StoryEditor

Leteckí záchranári v Trenčíne majú nový moderný hangár

15.03.2023, 14:55
Autor:
TASRTASR

Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát.

Leteckým záchranárom v Trenčíne slúži od stredy nový hangár a moderné zázemie. Letecká záchranná služba Air Transport Europe (ATE) zrekonštruovala z vlastných zdrojov priestory neďaleko trenčianskeho letiska za milión eur. Informovala o tom konateľka ATE Zuzana Turočeková.

"Rozhodli sme sa investovať do novej modernej základne v Trenčíne. Práve trenčianske stredisko ATE je jedným z najviac vyťažených na Slovensku. Verím, že vďaka miliónovej investícii sa letecké záchranárske posádky budú cítiť v nových priestoroch lepšie a komfortnejšie. Doterajšie priestory boli prenajaté a boli zastarané. Nová základňa v Trenčíne je momentálne najmodernejšia na Slovensku," doplnila Turočeková.

Záchranné akcie vrtuľníkov

Vrtuľníky ATE absolvujú podľa nej na celom Slovensku viac ako 2000 záchranných akcií. Na Slovensku má ATE sedem základní a zamestnáva viac ako 110 ľudí.

Stredisko v Trenčíne je jedným z najviac vyťažených, trenčianske posádky zasahovali v minulom roku viac ako 360-krát.

Okrem moderného vykurovaného hangára s automatickou bránou a zázemia dostali záchranári v Trenčíne aj nový moderný vrtuľník.

Podľa riaditeľky vrtuľníkovej divízie ATE Ivety Križalkovičovej, okrem neporovnateľne väčšieho komfortu sa vďaka novým priestorom urýchlia zásahy leteckých záchranárov.

"Doteraz mali sídlo v malom domčeku, hangár bol mimo hlavnej budovy, bol drevený, nebol vykurovaný a brána sa neotvárala automaticky. Nové zázemie je blízko vrtuľníku, stačí stlačiť jeden gombík a záchranári idú von," zdôraznila Križalkovičová.

01 - Modified: 2022-05-19 14:10:35 - Feat.: - Title: Air Transport Europe kritizuje plán vytvorenia štátnej leteckej záchrannej služby. Je to nákladné
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
27. september 2023 23:58