tasrTASR
StoryEditor

V Novej Bani stavajú Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti

28.02.2023, 15:51
Autor:
TASRTASR

Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko, má mať sedem ambulancií

V Novej Bani stavajú Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Nové zdravotné stredisko vzniká v objekte bývalej nemocnice na Cintorínskej ulici, ktorá skončila svoju činnosť ešte v roku 2004.

Ako uviedol primátor Branislav Jaďuď, samospráva chce týmto projektom sústrediť ambulancie lekárov pod jednu strechu, keďže aktuálne sú roztrúsené po celom meste. V centre počítajú so sedmičkou ambulancií.

Investícia

Mesto sa pred niekoľkými rokmi stalo spoluzakladateľom neziskovej organizácie Medical, ktorá na jeseň v roku 2019 podala projekt na vybudovanie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti prostredníctvom eurofondov.

Nenávratný finančný príspevok je vo výške 700 000 eur. Podľa primátora je ale stavba v časovom sklze, okrem iného aj pre výrazné nárasty cien stavebných materiálov.

V Centre integrovanej zdravotnej starostlivosti by malo vzniknúť sedem ambulancií pre primárnu zdravotnú starostlivosť.

"Budú tam všeobecní lekári pre deti a pre dospelých, gynekológ, stomatológ a ďalšie špecializované ambulancie," vymenoval primátor. Vytvoria tam tiež podmienky na vznik potrebných sociálnych služieb – pracoviska sociálneho poradenstva.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 13:00