REUTERS
StoryEditor

Rooseveltova nemocnica zvýši bezpečnosť informačných systémov

29.01.2023, 19:00
Autor:
TASRTASR

Zaistenie lepšej ochrany nemocničných informačných systémov proti kybernetickým útokom zvonku, vylepšenie ich bezpečnosti a zabezpečenie stability poskytovanej zdravotnej starostlivosti je pre nemocnicu prioritou.

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici získala finančný príspevok z EÚ v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra vo výške viac ako 190.000 eur. Plánuje z neho implementovať nové bezpečnostné opatrenia a technické riešenia nevyhnutné v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti vo verejnej správe. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti.

"Vďaka úspešnosti nášho projektu spolufinancovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja budeme môcť nakúpiť a inštalovať viacúrovňové technické bezpečnostné opatrenia postavené na technológiách SIEM, ktoré pomáhajú analyzovať a rýchlo reagovať na bezpečnostné hrozby. Takisto plánujeme zriadiť bezpečnostné operačné stredisko, ktorého cieľom je monitorovanie, prevencia, detekcia, vyšetrovanie a reakcia na kybernetické hrozby," vysvetlila nemocnica.

Zaistenie lepšej ochrany nemocničných informačných systémov proti kybernetickým útokom zvonku, vylepšenie ich bezpečnosti a zabezpečenie stability poskytovanej zdravotnej starostlivosti je pre Rooseveltovu nemocnicu prioritou.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 03:54