StoryEditor

Ministerstvo zdravotníctva: Výhodnejšie je mať silnú nemocnicu I. úrovne s kvalitnými doplnkovými programami

18.01.2023, 18:00
Autor:
(mt)(mt)

Rezort pripomína, že nemocnice sa môžu venovať aj ďalším medicínskym programom. O doplnkových programoch rozhodne do konca marca.

Zverejnenie prvej časti podmienenej kategorizácie nemocníc vyvolalo nespokojnosť v regiónoch, kde boli nemocnice zaradené do I. úrovne.

Okrem Liptovskej nemocnice MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši  sú s rozhodnutím ministerstva zdravotníctva nespokojní aj na Horehroní, kde avizujú petíciu za preradenie nemocnice v Brezne medzi zariadenia II. úrovne.

image

Špičkový primár z Liptova: Ak prejde reforma nemocníc, hrozí nám odchod tretiny lekárov

Vedenie breznianskej nemocnice sa pre zaradenie do prvej úrovne obáva o rozsah zdravotnej starostlivosti, ktorý bude môcť v budúcnosti poskytovať.

Ministerstvo zdravotníctva reaguje, že nemocnice sa môžu venovať aj ďalším medicínskym programom, ak požiadajú o doplnkové či nepovinné programy.

„V praxi to znamená, že po schválení doplnkového programu bude môcť napríklad nemocnica I. úrovne poskytovať pôrodnícky program, program urgentnej medicíny či ďalšie programy nemocnice vyššej úrovne.

Všetky nemocnice prejavili ambíciu poskytovať aj programy zariadení z vyššej úrovne kategor...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-01-03 15:56:49 - Feat.: 0 - Title: Šéfka odborov v bratislavskej záchranke: Stojí za to, aby sa integrovaný záchranný systém začal vnímať ako jedna z priorít 02 - Modified: 2022-12-30 17:31:33 - Feat.: 0 - Title: Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo prvý zoznam nemocníc. Ktoré vypadli? 03 - Modified: 2022-12-08 20:21:37 - Feat.: 0 - Title: V pláne obnovy sa škrtli lôžka aj desiatky miliónov
01 - Modified: 2025-03-05 23:00:00 - Feat.: - Title: Ktoré slovenské nemocnice sa dostanú na vyššiu úroveň? Na stole je zatiaľ tisíc žiadostí 02 - Modified: 2024-12-06 06:00:34 - Feat.: - Title: Štát nám bude garantovať, kedy sa dostaneme na operáciu. Budú aj výnimočné prípady, tvrdí pacientska asociácia 03 - Modified: 2024-11-28 09:24:56 - Feat.: - Title: Nášmu zdravotníctvu hrozí kolaps, štát preto zvažuje zaviesť špeciálne fondy 04 - Modified: 2024-11-19 19:01:56 - Feat.: - Title: Odborári rokovali so Šaškom o vzdelávaní mladých lekárov. Rýchlejšia atestácia im zvýši príjmy o stovky eur 05 - Modified: 2024-09-19 10:10:02 - Feat.: - Title: Veľa Slovákov o nej nikdy nepočulo. Telemedicína prináša mnohé výhody, rezort už k nej chystá legislatívu
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. apríl 2025 02:48