Pavol Funtál
StoryEditor

Poistenci štátnej poisťovne sa o stave žiadosti o kúpele či lieky dozvedia aj elektronicky

03.01.2023, 15:00
Autor:
TASRTASR

Doteraz postávali poistenci informácie o stave svojich žiadostí iba v prípade schvaľovania liekov a dietetických potravín.

Poistenci štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa o stave vybavenia žiadosti o kúpele či úhradu zdravotníckej pomôcky alebo liekov na výnimku dozvedia už aj elektronicky. TASR o tom informovali z oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne.

"Informáciu získajú prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP, a to aj napriek tomu, že tieto žiadosti sa zatiaľ podávajú papierovo. Dozvedia sa to aj v prípade, ak sa žiadosť týka detí poistenca," priblížila poisťovňa.

Novinka

Doteraz postávali poistenci informácie o stave svojich žiadostí iba v prípade schvaľovania liekov a dietetických potravín.

"Cieľom novinky je nielen informovať poistenca, ale aj odbúrať záťaž na ambulancie, kam ľudia často volajú a pýtajú sa na stav svojej žiadosti.

Vďaka elektronickej notifikácii bude pacient presne vedieť, kedy do ambulancie môže zavolať, prípadne kedy môže očakávať doručenie rozhodnutia," vysvetlila manažérka komunikácie VšZP Eva Peterová.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 11:48