StoryEditor

Tieto nemocnice dostanú z eurofondov viac ako 21 miliónov eur

04.11.2022, 14:35
Autor:
TASRTASR

Rezort zdravotníctva spustil podľa ministra zdravotníctva aj schému na podporu ambulancií všeobecného lekárstva v ohrozených regiónoch.

Do nemocníc v Dolnom Kubíne, Čadci a Ružomberku poputuje podpora z eurofondov viac ako 21 miliónov eur.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský to oznámil počas odštartovania prác na novej nemocnici v Martine.

Podotkol, že projekty sa podarilo podporiť napriek končiacemu sa programovému obdobiu.

"Som presvedčený, že neexistuje lepšia investícia ako zdravie ľudí. Každé investované euro sa totiž zúročí vo vyššej kvalite života na Slovensku," uviedol Lengvarský.

Ohrozené regióny

V Dolnom Kubíne sa zrekonštruuje JIS oddelenie neurológie a obnoví sa prístrojové vybavenie Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou.

V Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci sa vďaka eurofondom zmodernizuje technické vybavenie vrátane CT prístroja či pojazdného RTG prístroja. V Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok pribudne chirurgický pavilón.

Rezort zdravotníctva spustil podľa Lengvarského aj schému na podporu ambulancií všeobecného lekárstva v ohrozených regiónoch.

"Celkovo pribudne 170 ambulancií. Modernizujeme oddelenia v ústavnej psychiatrickej starostlivosti, rozširujeme sieť mobilných i kamenných hospicov či investujeme do agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti a do ďalších oblastí," dodal.

01 - Modified: 2023-05-17 05:00:00 - Feat.: - Title: Tender na projekt OnkoAsist za takmer jedenásť miliónov eur opäť predĺžili 02 - Modified: 2023-05-04 15:17:55 - Feat.: - Title: Prepadnú ďalšie peniaze z eurofondov? Štátne záchranky za rok a pol nestihli kúpiť nové sanitky 03 - Modified: 2023-01-27 13:00:00 - Feat.: - Title: Najväčšia nemocnica chce eurofondy využiť na nové prístroje i modernizáciu priestorov
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. jún 2023 21:09