StoryEditor

Hromadné výpovede podalo viac ako 2 100 lekárov

04.10.2022, 16:51
Autor:
TASRTASR

Podľa Visolajského sa odbory s Lengvarským nedohodli ani na utorňajšom stretnutí.

Hromadné výpovede podalo vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc.

Lekári pokračujú v podávaní výpovedí aj v utorok a niekde sa k nim pridali aj sestry.

Informoval o tom predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

"Najviac zapojené sú najväčšie nemocnice, univerzitné a fakultné. Ale som rád, že sa pridali aj malé nemocnice, zdanlivo nepodstatné, ale pre systém veľmi opodstatnené nemocnice," skonštatoval Visolajský s tým, že situácia je podľa neho vážna. Priznal, že počet výpovedí je nečakane vysoký.

Konkrétny posun

Podľa Visolajského sa odbory s Lengvarským nedohodli ani na utorňajšom stretnutí.

Odôvodňuje to tým, že potrebujú vidieť reálne kroky a riešenia, nielen počúvať ústne sľuby, ktorých bolo za posledné roky dosť. Uvedomujú si však, že ide o nadrezortný problém.

"Výpovede sú na stole. Od tejto chvíle preberá zodpovednosť ministerstvo a vláda. Je na nich, aby situáciu riešili," odkázal.

Sú však pripravení sadnúť si za rokovací stôl, ak kompetentní prídu s konkrétnymi návrhmi.

Niektoré sľuby však vidia ako nereálne. Podpis memoranda by bol podľa neho poslednou bodkou za rokovaniami, avšak "dôležitejšie ako podpísaný papier je konkrétny posun."

Visolajský tiež ubezpečil, že čerpanie dovoleniek lekárov, ktorí podali výpovede, nebude mať vplyv na poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom. Deklaruje, že urobia všetko preto, aby to pacienti nepocítili.

01 - Modified: 2022-10-04 07:28:07 - Feat.: 0 - Title: Veľký prehľad o výpovediach lekárov. Minister zdravotníctva verí, že situáciu upokojí aj nový zákon
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. október 2023 18:05