TASR
StoryEditor

Vladimír Lengvarský plánuje o úprave platov rokovať aj s ďalšími zdravotníkmi

05.09.2022, 16:27
Autor:
TASRTASR

Šéf rezortu financií Igor Matovič minulý týždeň upozornil, že už viac neplánuje rokovať s lekármi o ich platoch. Dostali podľa neho veľmi dobrú ponuku.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR plánuje o úprave platov rokovať aj s ďalšími zdravotníkmi.

Vyplýva to z vyjadrenia šéfa rezortu zdravotníctva Vladimíra Lengvarského po pondelkovom rokovaní vlády.

"Musíme doriešiť aj ostatné zdravotnícke odbornosti, ako praktické sestry, sanitárov, laborantov a podobne," skonštatoval.

Pripomenul, že návrh na zvýšenie platov už predstavili lekárom, sestrám a záchranárom. Na ich odpoveď sa podľa neho čaká.Lengvarský potvrdil, že hrozia hromadné výpovede lekárov.

Hromadné výpovede

"Vzhľadom na to, ako proces prebieha, my to budeme vedieť až začiatkom októbra. Opatrenia budeme nastavovať podľa počtu," dodal s tým, že rezort sa pripravuje na scenár s 3500 výpoveďami.

Šéf rezortu financií Igor Matovič minulý týždeň upozornil, že už viac neplánuje rokovať s lekármi o ich platoch. Dostali podľa neho veľmi dobrú ponuku.

Premiér Eduard Heger avizoval, že rezort zdravotníctva pripravuje zákon o platoch zdravotníkov, do ktorého sa premietne návrh zvyšovania platov.

Schváliť ho chcú do konca roka. Dovtedy bude podľa neho priestor na diskusiu.

Návrh zvýšenia miezd sestrám, lekárom a záchranárom predstavili Lengvarský a Matovič v auguste. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský naň reagoval, že iná možnosť ako hromadné výpovede neexistuje.

Poukázal na to, že vláda na niektoré požiadavky lekárskych odborov stále nepredstavila riešenia. Samotné zvýšenie platov podľa neho problém nevyrieši.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 17:37