Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva Matej Mišík.TASR
StoryEditor

Rezort zdravotníctva bude zverejňovať monitorovacie správy o stave zdravotníctva

12.08.2022, 13:00
Autor:
TASRTASR

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR bude každý rok zverejňovať monitorovacie správy o stave zdravotníctva.

Vyplýva to z Aktualizácie Strategického rámca starostlivosti o zdravie, ktorú zverejnil Inštitút zdravotných analýz (IZA). TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

"Monitorovacie správy budú obsahovať hodnotenie vopred určených opatrení a ukazovateľov. Vďaka tomu MZ získa účinný nástroj na sledovanie dlhodobého vývoja a zároveň bude vedieť flexibilne určovať ciele pre ďalšie roky," ozrejmil riaditeľ inštitútu Matej Mišík.

Výsledky monitoringu bude podľa rezortu hodnotiť komisia, v ktorej budú zástupcovia pacientskych organizácií, stavovských organizácií, pracovníkov v zdravotníctve, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, samospráv, zdravotných poisťovní či ministerstva.      

"Komisia môže podľa potreby navrhovať aj doplnenie opatrení a priorít rezortu," dodal. Stanovisko monitorovacej komisie spolu s monitorovacími správami sa každoročne zverejní na webe ministerstva zdravotníctva.

Monitorovacie správy nadväzujú podľa Mišíka na viacero stratégií pre skvalitňovanie zdravotníctva.

"Tento druh informácií bude obzvlášť užitočným východiskovým materiálom pri formulovaní priorít na nasledujúci rok, ale aj pri realizácii míľnikov zadefinovaných v pláne obnovy a odolnosti," dodal.

01 - Modified: 2023-03-10 16:04:08 - Feat.: - Title: Plná úhrada vakcíny proti HPV dvojnásobne zvýšila zaočkovanosť 02 - Modified: 2023-02-18 06:00:00 - Feat.: - Title: Zaočkovanosť proti ľudskému papilomavírusu u detí stúpla 03 - Modified: 2023-01-20 16:37:28 - Feat.: - Title: Dlhé čakacie doby v nemocniciach by sa mali vyriešiť. Pacienta budú môcť operovať aj v zahraničí
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 20:23