Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas rokovania 82. schôdze vlády SR 1. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin BaumannTASR
StoryEditor

Vladimír Lengvarský počul o svojej možnej výmene vo funkcii, z rezortu neodchádza

15.06.2022, 15:00
Autor:
TASRTASR

O výmene Lengvarského už viackrát hovoril aj minister financií a líder OĽANO Igor Matovič, podľa ktorého je vzhľadom na obrovské zlyhania zrelý na výmenu.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský počul, že by ho chceli vymeniť vo funkcii.

Po stredajšom rokovaní vlády to potvrdil po novinárskej otázke, či je pravda, že ho má nahradiť exministerka Andrea Kalavská.

Premiér Eduard Heger mu však povedal, aby si to zatiaľ nevšímal.

"Počul som také rôzne názory, alebo ako to povedať. Skrátka, viem o tom, bol som o tom korektne informovaný a nie je to pravda," povedal Lengvarský.

Nič konkrétne

Nekonkretizoval, kto a koho všetko mali pre výmenu ministra osloviť. "Nebudem to komentovať. (...) Pokiaľ mám informácie od pána premiéra, tak v tejto chvíli si to nemám všímať, mi bolo povedané," doplnil.

Inou myšlienkou, ako že by mal vo funkcii zotrvať do konca volebného obdobia, sa zatiaľ podľa vlastných slov nezaoberá.

O výmene Lengvarského už viackrát hovoril aj minister financií a líder OĽANO Igor Matovič, podľa ktorého je vzhľadom na obrovské zlyhania zrelý na výmenu.

Na odchod z funkcie ho začiatkom mája vyzvali aj predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini a exminister zdravotníctva a predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker.

Premiér reagoval, že na výmenu ministra nevidí dôvod, pokiaľ bude on a jeho rezort prinášať výsledky.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. september 2023 21:55