TASR
StoryEditor

Oddelenie ortopédie žilinskej nemocnice prešlo ďalšou fázou modernizácie

04.06.2022, 17:00
Autor:
TASRTASR

Najvýraznejšie zmeny sa dotkli prevádzkovej a personálnej časti operačnej sály, kde nemocnica pristúpila k čiastočnej úprave dispozície.

Oddelenie ortopédie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline prešlo ďalšou fázou modernizácie.

Rekonštrukciou operačnej sály, jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) a sesterskej miestnosti sledovala nemocnica skvalitnenie prostredia pre ortopedických pacientov, ako i zamestnancov. Informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Najvýraznejšie zmeny sa dotkli prevádzkovej a personálnej časti operačnej sály, kde nemocnica pristúpila k čiastočnej úprave dispozície. Väčšiu časť stavebných prác realizovala vlastnými kapacitami.

"Je veľkou výhodou, že máme k dispozícii samostatný tím pracovníkov oddelenia hospodárskych a stavebných činností, vďaka ktorým dokážeme základné rekonštrukcie zabezpečiť sami a nemusíme najímať súkromné firmy," uviedol riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Na ortopédii takýmto spôsobom podľa neho zariadili takmer celý proces aktuálnej premeny, externe zabezpečila nemocnica výhradne dodanie a inštaláciu špeciálnej elektrostaticky vodivej podlahy v operačnej sále.

Nemocnica pristúpila i k rekonštrukcii priestoru JIS a sesterskej miestnosti. Podľa primára oddelenia ortopédie FNsP Žilina Róberta Krauseho ide o pokračovanie priebežnej modernizácie, ktorej súčasťou nie je len rekonštrukcia priestorov, ale tiež obnova vybavenia.

"Podarilo sa nám zakúpiť nový nábytok, liekové skrinky, pulty a zariadenie prispôsobené na mieru. Práca v operačnej časti, na JIS i oddelení je tak efektívnejšia, a to ako pre lekárov, tak pre ošetrovateľský a obslužný personál," ozrejmil Krause.

Obnovu podľa neho hradili prevažne zo zdrojov samotnej nemocnice a prostredníctvom finančnej podpory sponzorov.

01 - Modified: 2023-05-25 15:54:20 - Feat.: - Title: V nemocnici v Žiline vypadla dátová sieť. Obmedzený je postup na urgente i pohotovostiach 02 - Modified: 2023-05-10 05:03:02 - Feat.: - Title: Nemocnica v Žiline pripravuje výstavbu sedemposchodového pavilónu urgentnej medicíny 03 - Modified: 2023-05-07 10:00:00 - Feat.: - Title: Novým prezidentom Slovenskej chirurgickej spoločnosti sa stal primár žilinskej chirurgie 04 - Modified: 2023-05-04 12:28:14 - Feat.: - Title: Raritná operácia v Žiline: Predĺžením špeciálneho fixátora zachránili mladého pacienta pred hroziacim ochrnutím 05 - Modified: 2023-03-29 10:00:00 - Feat.: - Title: Na gynekológii v Žiline zaviedli nový typ laparoskopickej operácie
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
09. jún 2023 04:28