UNLP Košice
StoryEditor

Nový riaditeľ univerzitnej nemocnice v Košiciach: Projekt modernej nemocnice je už pripravený

02.06.2022, 07:00
Autor:
redred

Nový riaditeľ chce pokračovať v trende menších investícií, rýchlej obnovy kliník, oddelení, pracovného prostredia pre nezdravotníckych zamestnancov a parkovacích plôch.

Nový riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH, vyzdvihol, že sa im podarilo spustiť viacero ozdravných plánov.

„Chceme sa sústrediť najmä na zdravotnú starostlivosť a jej podporu,“ spresnil.

Za dôležité považuje, že napriek náročnej ekonomickej situácii sa im podarilo stabilizovať situáciu v košickej univerzitnej nemocnici.

„Nemocnica už nevyrába nové dlhy, naopak, v uplynulých dvoch rokoch sa situácia v tomto smere zlepšila. Sme plne pripravení na proces oddlžovania,“ spresnil Ľuboslav Beňa.

Novým riaditeľom košickej univerzitnej nemocnice sa stal 1. júna na základe rozhodnutia ministerstva zdravotníctva. Do konca mája vykonával v nemocnici funkciu výkonného riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Lepšie pracovné podmienky

Podľa Ľuboslava Beňu je oddlženie krokom na naštartovanie procesu modernizácie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, ktorá o dva roky oslávi svoju storočnicu.

„Projekt modernej nemocnice pre Košičanov a obyvateľov východného Slovenska je pripravený. Máme už aj kapitálové výdavky na projekčnú činnosť,“ spresnil.

Nový riaditeľ chce zároveň pokračovať v nastavenom trende menších investícií, rýchlej obnovy kliník, oddelení, pracovného prostredia pre nezdravotníckych zamestnancov a  parkovacích plôch.

„Zlepšenie pracovných podmienok zamestnancov je našou prvoradou úlohou. Prispievajú k zmene vo vzťahu k pacientom, aj medzi zamestnancami,“ zhrnul Ľuboslav Beňa.

Kto je MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH

Súčasný riaditeľ UNLP Košice pôsobí v druhej najväčšej nemocnici na Slovensku už takmer 30 rokov. Po ukončení štúdia na LF UPJŠ (1993) nastúpil do UNLP ako lekár, na I. internú kliniku.

Po získaní špecializácie v odbore vnútorné lekárstvo na SZU Bratislava si doplnil aj špecializáciu v nefrológii. Následne pôsobil ako nefrológ Dialyzačného strediska v rámci kliniky.

Od nástupu do nemocnice v roku 2004 sa aktívne venuje transplantačnému programu v UNLP. Zároveň koordinuje darcovstvo aj v celoslovenskom meradle, prostredníctvom členstva vo viacerých odborných spoločnostiach na Slovensku aj v zahraničí.

Je krajským odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre orgánové transplantácie v košickom a prešovskom kraji, od roku 2009 do roku 2021 bol  primárom Transplantačného oddelenia UNLP Košice.

V súčasnosti je prezidentom Slovenskej transplantologickej spoločnosti, členom Odborného konzília MZ SR pre transplantácie od geneticky nepríbuzných a vzdialene geneticky príbuzných darcov, ako aj členom Transplantačnej komisie MZ SR. Zároveň je členom prezídia Slovenskej lekárskej spoločnosti.

 

 

01 - Modified: 2022-05-31 15:34:58 - Feat.: 0 - Title: Košické nemocnice majú nových riaditeľov. Zmeny nastali aj vo vedení Národnej transfúznej služby 02 - Modified: 2022-05-31 14:02:40 - Feat.: 0 - Title: Generálny riaditeľ košickej univerzitnej nemocnice končí vo funkcii
01 - Modified: 2023-04-22 16:35:00 - Feat.: - Title: V Košiciach zaviedli novinku. Prvým pacientom bol mladý muž, ktorý svoje problémy pripisoval stresu 02 - Modified: 2023-04-20 16:25:44 - Feat.: - Title: Naschvál neprijímame lekárov? Je to nezmysel, tvrdia nemocnice 03 - Modified: 2023-02-18 08:19:51 - Feat.: - Title: Národný ústav tuberkulózy má nového riaditeľa 04 - Modified: 2022-11-02 14:49:35 - Feat.: - Title: Rezort zdravotníctva hľadá riaditeľa Národného onkologického ústavu v Bratislave 05 - Modified: 2022-08-03 07:37:20 - Feat.: - Title: Začiatky modernej anestéziológie sa spájajú s alkoholom a omráčením pacienta
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
08. jún 2023 13:05