Peter Visolajský - predseda Lekárske odborové združenie (LOZ)
StoryEditor

Lekárski odborári: štrajková pohotovosť môže viesť k hromadným výpovediam lekárov

24.05.2022, 17:00
Autor:
TASRTASR

Odborári naďalej vláde ponúkajú dohodu, aby dokázala riešiť problémy aj bez hrozby výpovede tisícov lekárov.

Lekárski odborári nevylučujú, že ich štrajková pohotovosť prerastie do hromadných výpovedí lekárov v nemocniciach.

"V tejto chvíli máme nadpolovičnú podporu nemocničných lekárov v našich požiadavkách," povedal šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Odborári, ktorí v apríli vyhlásili štrajkovú pohotovosť, pokračujú v zbere podpisov pod vyhlásenia o pripravenosti podať výpovede.

Vysoký počet lekárov ochotných podať výpovede podľa Visolajského ukazuje, že vláda s lekármi radšej bojuje, akoby sa s nimi dohodla.

Dodal, že odborári naďalej vláde ponúkajú dohodu, aby dokázala riešiť problémy aj bez hrozby výpovede tisícov lekárov.

Lekárski odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť v reakcii na situáciu v zdravotníctve, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku.

Týkajú sa najmä financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní, ohodnotenia lekárov či zvýšenia miezd sestier.

Ministerstvo zdravotníctva odmietlo obvinenia z nečinnosti v sektore a poprosilo všetkých lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, aby zostali pri pacientoch.

Deklarovalo tiež, že robí všetko pre to, aby zdravotníci na Slovensku pracovali v adekvátnych podmienkach a boli aj adekvátne ohodnotení.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
28. máj 2023 06:13