WA 20 archív Norristown - Na archívnej snímke zo 7. decembra 2021 zdravotník podáva vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna v očkovacom centre v americkom meste Norristown.Americká biotechnologická firma Moderna vo štvrtok oznámila, že odovzdala žiadosť o schválenie svojej vakcíny proti covidu na núdzové použitie v USA pre deti vo veku od šiestich mesiacov do šiestich rokov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Deti do šiestich rokov sú jediná veková skupina, ktorá v USA a väčšine krajín sveta ešte nemá prístup k vakcíne proti ochoreniu COVID-19. FOTO TASR/AP FILE - A health worker administers a dose of a Moderna COVID-19 vaccine during a vaccination clinic in Norristown, Pa., Tuesday, Dec. 7, 2021. Moderna on Thursday, April 28, 2022, asked U.S. regulators to authorize low doses of its COVID-19 vaccine for children younger than 6, a long-awaited move toward potentially opening shots for millions of tots by summer.(AP Photo/Matt Rourke, File)TASR
StoryEditor

WHO schválila na núdzové použitie čínsku proticovidovú vakcínu Convidecia

19.05.2022, 17:45
Autor:
TASRTASR

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo štvrtok schválila na núdzové použitie jednodávkovú proticovidovú vakcínu Convidecia, ktorú vyvinula čínska spoločnosť CanSinoBIO.

TASR správu prevzala od agentúr AFP a Reuters.

„Vakcína spĺňa štandardy WHO a poskytuje ochranu pred ochorením COVID-19. Prínosy vakcíny prevažujú nad rizikami,“ uviedla vo vyhlásení zdravotnícka agentúra OSN.

Očkovaciu látku Convidecia WHO odporučila na použitie pre ľudí vo veku od 18 rokov. Je v poradí jedenástou vakcínou proti ochoreniu COVID-19, ktorú WHO dosiaľ schválila.

Používa sa už v Číne, Argentíne, Čile, Malajzii, Mexiku a Pakistane.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má vakcína má 64-percentnú účinnosť v prípade symptomatického priebehu ochorenia a 92-percentnú účinnosť pri závažnom priebehu covidu.

 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 09:18