StoryEditor

Rezort zdravotníctva chce do nemocníc nakúpiť tablety, odbremeniť majú prácu sestier

13.05.2022, 15:00
Autor:
TASRTASR

Projekt je v štádiu prípravy vrátane procesu verejného obstarávania. Pripravujú sa tiež technické riešenia na prepojenie informačných systémov.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje nákup tabletov do nemocníc.

Odbremeniť majú prácu sestier. Po stretnutí so zástupcami lekárskych odborov to uviedla štátna tajomníčka rezortu Lenka Dunajová Družkovská.

Sestry budú podľa nej môcť informácie o zdravotnom stave pacienta nahrávať do systému priamo pri jeho lôžku.

„Vďaka tomu sa získa čas, ktorý bude sestra tráviť pri pacientovi,“ doplnila.

Projekt je v štádiu prípravy vrátane procesu verejného obstarávania. Pripravujú sa tiež technické riešenia na prepojenie informačných systémov.

„O všetkých detailoch projektu vrátane počtu tabletov, zapojenia konkrétnych nemocníc do pilotného projektu budeme informovať ihneď po ukončení aktuálnej fázy príprav,“ uviedlo ministerstvo.

Rezort pripravuje tiež zmeny vo výnose z roku 2008 o minimálnych požiadavkách na personálne zabezpečenie a materiálno-technické vybavenie jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení.

„Aj v tomto prípade je zámerom, aby sestry mohli vykonávať viac odbornej práce, a tým sa zefektívnila činnosť jednotlivých oddelení a skvalitnili sa pracovné podmienky zdravotníckych pracovníkov,“ dodal.

 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
28. máj 2023 05:20