Marek Krajčí- politik, exminister zdravotníctva
StoryEditor

Exminister Marek Krajčí poprel, že by bol poradcom ministra financií Igora Matoviča

11.05.2022, 11:30
Autor:
TASRTASR

Marek Krajčí chodí na rokovania k nemocniciam na premiérovu žiadosť, Matovičovi neradí.

Exminister zdravotníctva a poslanec parlamentu Marek Krajčí poprel, že by bol poradcom ministra financií Igora Matoviča.

Svoju účasť na rokovaniach o nemocniciach na úrade vlády vysvetlil žiadosťou premiéra Eduarda Hegera. Zúčastňuje sa ich ako tímlíder OĽANO pre zdravotníctvo, ktorý napísal zdravotnícky program hnutia a pripravoval Plán obnovy a odolnosti.

„Rozhodnutie, ktoré nemocnice sa majú z plánu obnovy stavať, robí pán premiér na základe informácií, ktoré dostáva od Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, Zdravotníckej implementačnej agentúry a Národnej implementačnej a koordinačnej autority v prítomnosti ministra zdravotníctva,“ uviedol Krajčí s tým, že to nikto nebrzdí.

Rezort pod Vladimírom Lengvarským podľa jeho podozrenia zámerne nepripravoval pre plán obnovy projekty pre koncové nemocnice, hoci súkromné nemocnice mali dostatočné informácie a pripravovali sa.

„Svedčí o tom napríklad aj uznesenie Banskobystrického kraja v minulom roku v prospech stavby novej nemocnice Penty v Rimavskej Sobote,“ priblížil Krajčí.

Implementácia plánu obnovy na MZ podľa neho výrazne zaostávala napriek tomu, že rezort bol pôvodne jedným z najlepšie pripravených. Krajčí skonštatoval, že napriek veľkej strate času je postavenie nemocníc do konca roka 2026 reálne.

O tom, že pri výbere nemocníc, ktoré sa postavia za peniaze z plánu obnovy, má slovo aj Krajčí, hovorila v nedávnom rozhovore pre Denník N Martina Antošová, ktorá pripravuje výstavbu nemocnice v Martine.

Podľa nej radí ministrovi financií a lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi. Ten Lengvarského kritizuje za plán obnovy a myslí si, že je zrelý na výmenu. Šéf rezortu potvrdil, že odchod nechystá.

 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. september 2023 09:25