Vedci sú o krok bližšie k pochopeniu a k liečbe Parkinsonovej choroby. Výskumníci v Singapure vôbec po prvý raz vyrobili v laboratóriu Lewyho telieska (charakteristické znaky Parkinsonovej choroby v mozgu pacientov), ktoré ponúkajú nový pohľad na túto chorobu.
Ako nervové bunky produkujúce dopamín chradnú, objavujú sa v ich vnútri tzv. Lewyho telieska, pomenované podľa nemeckého patológa, ktorý ich objavil. Ich vznik a význam je nejasný, sú však pre Parkinsonovu chorobu dosť príznačné.
Práve demonštrácia hlavných patologických znakov Parkinsonovej choroby na mini mozgoch vyrobených v laboratóriu pomôže vedcom preskúmať nové liečebné postupy a pochopiť postup tohto degeneratívneho ochorenia mozgu.
Obmedzenia výskumu
Malé mozgy v miske, ktoré napodobňujú hlavné patologické znaky Parkinsonovej choroby, boli vyrobené vôbec prvýkrát na svete. Výskum viedli vedci z Genome Institute of Agency for Science, Technology and Research of Singapore, National Neuroscience Institute (NNI) a Duke-NUS Medical School, a bol publikovaný v Annals of Neurology. Informoval o tom portál asiaresear...
Zostáva vám 85% na dočítanie.