lekar fonendoskop pacientDreamstime
StoryEditor

Žilinská onkológia získala darom špeciálnu prekladaciu pomôcku

19.08.2021, 12:22
Autor:
tasrtasr

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina získalo špeciálnu prekladaciu pomôcku. Zakúpiť sa ju podarilo z finančného daru od organizátorov športovo-charitatívneho podujatia Streetball proti rakovine, ktoré sa uskutočnilo v júli. Ako uviedla primárka klinickej a radiačnej onkológie Dagmar Sudeková, vďaka vyššej sume vyzbieraných financií kúpili aj dva invalidné vozíky.

Špeciálna prekladacia pomôcka uľahčí presun imobilných onkologických pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní a musia absolvovať rôzne vyšetrenia, napríklad CT alebo ožarovanie. "Nesmierne si podporu organizátorov charitatívnych streetballových turnajov vážime a ďakujeme za pomoc v skvalitnení starostlivosti o pacientov bojujúcich s rakovinou, no zároveň uľahčení náročnej práce nášho personálu," povedala vedúca sestra žilinskej onkológie Jana Ďurajková.

Streetball proti rakovine spája myšlienku boja proti onkologickým ochoreniam a rozvoja streetballu od roku 2010. Za toto obdobie turnaje vyzbierali a darovali žilinskej pobočke Ligy proti rakovine a onkologickému oddeleniu žilinskej nemocnice viac ako 8600 eur.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 03:08